Teprve jedenadvacetiletá Američanka si už stihla udělat v zámoří jméno, v letošním draftu ženské NBA si ji vybral jako sedmnáctou hráčku tým Seattle Storm. Za klub však odehrála jen dva zápasy a čekal ji přesun do celku Minnesota Lynx. Odtud míří za svou první evropskou výzvou. „Bude to můj první rok jako profík. Chci z něj ale vytěžit co nejvíc a zlepšit svou hru. Vždy jsem vyrůstala se snem zahrát si v Evropě, těším se na spolupráci se svými novými spoluhráčkami,“ nastínila.

Patrik Auda patří k oporám české reprezentace.
Operace a EuroBasket doma: V takové sestavě jsme ještě nehráli, libuje si Auda

Se Žabinami má talentovaná pivotmanka velké cíle, v zámořské univerzitní lize vedla individuální statistiky se svým průměrem 14,8 bodů a 7,9 doskoků na zápas. „Dokážu se vcítit do role, jakou ode mě tým požaduje. Nemám problém se přizpůsobit novému systému. Odjakživa hraju na pozici pivota, ale postupem času jsem se naučila být nebezpečná i z jiných míst a nebát se vystřelit,“ uvedla Cunaneová.

Původně přitom rodačka ze Severní Karolíny hrála i fotbal a softbal, pro basketbal se rozhodla především díky své výšce. „Táta mi už jako malé holce vtloukal do hlavy, že jediné, co můžu ovlivnit, je moje chování a míra snahy. Prostě se snažím odevzdat svému týmu maximum,“ doplnila.