Závod, který nese také název Memoriál Poldy Umláška, pořádá oddíl běžeckého lyžování TJ Start Brno. „V úvodních ročnících sloužil tento běh pro porovnání výkonnosti lyžařů běžců z celého Jihomoravského kraje před nadcházející zimní lyžařskou sezonou. Postupem času došlo k rozšíření skupiny závodníků i o atlety a v posledních letech se závodu účastní i široká veřejnost,“ líčil pořadatel klání Oldřich Dušek

Závod je vypsán pro celkem 21 kategorií od batolat až po veterány. Běží se od sto metrů po sedm kilometrů. Nejúspěšnější závodníci jsou odměněni věcnými cenami a diplomy. Koná za každého počasí - za slunce, deště, sněhu, mrazu i mlhy nebo všeho dohromady.

Memoriál Jiřího Ády Pospíšila se uskutečnil v hale Morendy.
OBRAZEM: Památku legendárního Ády Pospíšila uctili basketbalem

Účastníci se mohou hlásit v sobotu mezi osm hodinou ráno a půl desátou dopoledne v kanceláří závodu. Startovné činí třicet korun pro předškoláky, minižactvo a žactvo, padesát korun pro dorost, ženy a muže. „Všechny naše závodní běžecké tratě jsou vedeny v útěchovských lesích, jsou vždy pečlivě připraveny, označeny barevnými značkami a jsou pro všechny účastníky bezpečné,“ doplnil Dušek.