Jihomoravský kraj přišel při nástupu výprav na řadu jako třetí v pořadí a na plochu haly ho přivedla zápasnice a účastnice olympiády v Riu Adéla Hanzlíčková. „Před samotným ceremoniálem se mi rozbušilo srdce a trochu jsem se bála, aby se mi vlajka nezamotala,“ smála se.

Nakonec vše dopadlo na jedničku a dvanáctičlenný tým v černo-modro-žlutých bundách a zelených kuliších symbolizujících barvy kraje zvládl čestné kolečko před zaplněnými ochozy. „Hodně jsem se na pochod a nesení vlajky soustředila. Snažila jsem se ji pořádně rozmávat a snad mi to vyšlo,“ dodala Hanzlíčková.

K účastníkům později promluvil i předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. „Celá řada sportovců začala svůj sportovní život právě zde na Olympiádě dětí a mládeže. Jsem přesvědčen, že mnozí z vás na té velké olympiádě v budoucnu taky budou a budou hrdě reprezentovat naši republiku,“ prohlásil.

„Moc se těšíme na olympijskou atmosféru, na neopakovatelné zážitky a na sníh! Věříme, že si všichni společně zimní olympiádu užijeme a bude plná skvělých sportovních výkonů,“ přeje si vedoucí jihomoravské výpravy Michaela Kedroňová.

Na první pohled bláznivý, ale ničím nerušený a přirozený. Takový byl konec celého ceremoniálu, jenž dopadl nadmíru dobře a během nějž sportovci dali najevo, že budou sbírat nejen medaile a zkušenosti, ale hlavně zážitky, které si sebou ponesou do konce života.

Olympiáda dětí a mládeže potrvá na Pardubicku až do 1. února, kdy je v České Třebové na programu slavnostní zakončení. Jihomoravský kraj má největší naděje v biatlonu, orientačním běhu či krasobruslení.

Autor: Daniel Kinc – člen programu Mladí novináři na ODM 2018