Z mlhavého Brna do stále prosluněného jihochorvatského města se výprava vydala ve dvou karavanách, které si navzájem nemohly nic závidět. Hráčky a úzký realizační tým vyrazily včera ve dvě hodiny ráno autobusem do Vídně, odkud o čtyři hodiny později vzlétly do černohorské Podgorici. Tam už na ně čekal autobus, zajištěný dubrovnickým klubem, který je klikatou cestou přes vrcholky balkánských kopců dovezl v pravé poledne před hotel, jenžv následujících třech dnech bude jejich domovem.

Jen o pár minut později před hotel, vystavěný na dubrovnickém výběžku, dorazil druhý autobus. V něm se vezl širší realizační kádr. Ten neměl cestu tak pestrou na přestupy, od vyjížďky v pondělních osm hodin večer až do poledního příjezdu si totiž pasažéři mohli vyměnit leda tak jednotlivá místa. O to ale jeho šestnáctihodinová cesta byla bohatší na zážitky.

Trenérka KP Marcela Krämerová.
Musíme rány i rozdat. Jako Rocky Balboa, říká koučka KP před eurocupovou bitvou

Hned po výjezdu se slavilo první malé vítězství. Čistě autobusová výprava porazila busoleteckou 15:14. Posádku, která si užila noční let, totiž tvořilo čtrnáct členů, druhá ekipa měla o jednoho účastníka víc. Na zpáteční cestě už se ale podmínky vyrovnají. Víc jak 1100 kilometrů dlouhou štreku autobusem si užijí všichni společně.

Početnější skupina si ale připsala i další triumf. Zařadila se mezi první české cestovatele, kteří přejeli Pelješacký most. Díky téměř dvouapůkilometrové stavbě, už žádný světoběžník při cestě na jih Chorvatska nemusí projíždět krátkým územím Bosny a Hercegoviny. Chorvaté most otevřeli na konci letní sezony, 26. července.

A že královopolská výprava vyrazila do oblíbené letní destinace v netradiční období, šlo poznat na první pohled. Většinou ucpané maďarské a chorvatské dálnice zely prázdnotou. A místní obyvatelé se za autobusem s českou „espézetkou“ ohlíželi v údivu, jestli si náhodou posádka nespletla měsíc na dovolenou.