Seriál, který se jel na pěti různých dráhách, sice zakončil s Lamborghini Huracan až osmým místem v závodě na virtuálním Masarykově okruhu v Brně, přesto se i díky předcházejícím dvěma vítězstvím a třem pódiím stal v konkurenci dvaatřiceti jezdců mistrem. „Bylo to hezké, setkali jsme se aspoň tímto způsobem s jezdci, s kterými se normálně potkáváme na trati. Mělo to takovou pohodovou atmosféru a vždy je příjemné vyhrát,“ poznamenal Záruba.

Další pilot Mičánkovy stáje Michal Makeš skončil v celkovém pořadí šestý, ačkoliv vynechal závod v chorvatském Grobniku, Jakub Knoll obsadil v klasifikaci sedmnáctou pozici. „Byla to určitě velice zajímavá zkušenost, ze které se zároveň stala i nezbytná část přípravy na odložený start sezony. Je zřejmé, že virtuální závodění ani v tomto čase nemůže plně nahradit to reálné, nicméně svou váhu zcela jistě má,“ sdělil manažer stáje Jiří Mičánek mladší.

POČÍTAČOVÁ HRA

Šampionovi virtuální série zážitek z reálného závodění nenahradila. „Je dobře, že se to uskutečnilo, zablbneme si, náklady nejsou astronomické, ale nejde o skutečný motorismus. Pořád je to počítačová hra, “ podotkl čtyřiadvacetiletý pilot.

Přesto je ježdění na simulátoru podle něj v současnosti nezbytnou součástí přípravy. „Patří to k tréninku, obzvlášť se hodí v situacích, kdy nás čeká trať, na které jsme ještě nikdy nebyli,“ řekl Záruba.

Tento rok je jinak pro mladého pilota smutný. Ačkoliv zanedlouho startuje sezona, Záruby se bude týkat jen okrajově. Zatímco v minulém ročníku okusil prestižní šampionát Lamborghini Supertrofeo, letos musí na šanci čekat. „Nevyšel nám rozpočet na sezonu, takže závodit nebudu. Sklouznu se možná, když bude potřeba pomoct nebo někoho nahradit. Je to pro mě smutné,“ ozřejmil pilot.

Závodění se přes patálie nevzdává. „Motorismus mě baví a pořád ho miluju. Doufám, že si ještě zazávodím a že z toho nevypadnu,“ pravil přední jezdec Mičánkovy stáje. Ostatní piloti z brněnské stáje si letošní závodní debut odbudou za necelé tři týdny na okruhu v Grobniku.