Česká výškařská jednička je nejvýraznější tváří klipu Českého atletického svazu Mistrák jak Brno, upoutávky na atletické mistrovské republiky, které se uskuteční přesně za měsíc ve dnech 26. a 27. července v Brně. „Natáčení jsem si užila, jde o příjemnou změnu. Vymýšleli jsme, jak do klipu zakomponovat Špilberk. Výsledné video se mi hodně líbí,“ zamlouvá se trojnásobné výškařské republikové šampionce pod otevřeným nebem.

Na finální podobě minutu a půl trvajícího videa, které je možné zhlédnout na www.youtube.com, se podílela také svými nápady. „Producenti měli nějakou představu o výsledku, ale potom jsme vše spolu konzultovali a trochu změnili,“ popsala Hrubá.

Kromě ní se v klipu objevili i další jihomoravští atleti v kulisách známých míst Brna. Dvojice běžců z Moravské Slavie Martin Schmöger s Jakubem Stibalem si střihli běh v parku Lužánky, tyčkařka Rebeka Šilhanová zase předstírala skok před Janáčkovým divadlem, sprinterka Marcela Pírková se na náměstí Svobody poměřila v rychlosti s tramvají. „Klip může ukázat mladým lidem, kteří jsou na sociálních sítích, že se něco v jejich okolí odehraje. Jde o dobrý nápad. V dnešní době se většina akcí propaguje prostřednictvím sociálních sítí,“ poznamenala jedenadvacetiletá výškařka.

| Video: Youtube

Popasovala se i s nevlídným počasím, které provázelo natáčení. „Naštěstí jsem ho neodnesla nějakým nachlazením nebo nemocí. V pauzách mezi natáčeními jsem se vždy oblékla,“ usmála se Hrubá.

ZRANĚNÍ V PRAVÝ ČAS

Do Brna přijede rodačka z nedalekého Bořitova v roli trojnásobné obhájkyně prvenství ve skoku vysokém a v očekávání nabourání rutiny.

Zatímco ostatní disciplíny se uskuteční na stadionu VUT Pod Palackého vrchem, výškařky poměří schopnosti 26. července od tři čtvrtě na sedm večer v centru města na náměstí Svobody, kde vyroste tribuna pro diváky. „Je to hrozně super. Závody uvidí víc lidí a půjde o svátek. Očekávám skvělou atmosféru a doufám, že co nejvíc závodnic předvede v takové kulise co nejlepší výkony. Spousta známých se mě ptala, jak je to se vstupenkami,“ zamlouvalo se místo výškařského podniku atletce, která v minulosti patřila také do klubu JAC Brno.

Po zdařilé halové sezoně se nyní česká výškařská jednička potýká s problémy s kolenem, které ohrožují její účast na mistrovství Evropy do 22 let, jež se uskuteční za dva týdny ve švédském Gävle. „V následných dnech se rozhodnu, jestli pojedu. Pracuju na tom, aby bolest odezněla. V každém případě nechci přijít o mistrovství republiky,“ podotkla Hrubá.

Letošní sezona je pro přední atlety nebývale dlouhá, světový šampionát v katarském Dauhá se totiž uskuteční až na přelomu září a října, o víc než měsíc později oproti zvyklostem.

Hrubá už má účast na elitním světovém podniku zajištěnou od březnového halového mistrovství Evropy v Glasgow, kde výkonem 194 centimetrů skončila na šesté příčce. „V tomto smyslu je dobré, že zranění přišlo teď a ne při přípravě na mistrovství světa. Navíc teď konkurentky skáčou vysoko, což je dobře, protože málokteré výškařce vydrží forma celou sezonu, ještě když je tak dlouhá,“ uzavřela talentovaná atletka.