Už několik let spolupracují nejrychlejší cyklisté České republiky s odborníky na sportovní výživu z Masarykovy univerzity v Brně Janem Cahou a Michalem Kumstátem. „Jednou za čtvrt roku uděláme večerní sezení s Honzou Cahou, aby děcka věděla, co v jídle je dobré a co není. Držíme se toho, aby měla osvětu. Odezva od nich je pak pro nás důležitá, na tu se snažíme docela tlačit,“ sděluje Vojta.

Na vzájemnou interakci si potrpí také při plánování tréninků. „Není to tak, že jim napíšeme plán, který slepě plní. Snažíme se jim vysvětlit, proč se dělá tohle dnes, co bude zítra a za dva měsíce. To stejné s jídlem,“ srovnává.

DBAJÍ NA OSVĚTU

Pokud některý z jeho svěřenců má individuální starosti, řeší to formou konzultací. „Když někdo potřebuje trošku nabrat nebo má naopak o kilo víc v tucích, řeší konkrétní potřeby s Cahou nebo Kumstym. Napíšou mu vzorový třítýdenní jídelníček, aby si to nějak zaběhl a pak jede,“ popisuje brněnský kouč.

S osvětou začínají na Dukle brzy, nejmladším závodníkům je šestnáct let. „Když v pětadvaceti někdo nemá o zdravé výživě ponětí, dává si každý večer dvě piva a pytlík chipsů, je vůbec divné vysvětlovat, že je to špatně. Navíc někoho přeučovat v takovém věku už je problém. Snažíme se osvětou podchytit mladé, aby si najeli na rozumný standard,“ říká.

BEZ HRANOLEK

Ve vhodném stravování se trenérům Dukly daří svěřence vychovávat, většina z nich si sama vaří. „Tím pádem si nedělají smažený řízek s hranolkami, to je na Dukle docela problém. Zvolí raději jednodušší a rychlejší variantu, třeba brambory a kuřecí prso na přírodno. Když si vaří sami, z velké části to svádí ke zdravé stravě, prasárny si nevaří,“ usmívá se.

Vedení oddílu navíc přispívá na jídlo závodníkům, kteří ještě nemají plat. „Dukla jim dává aspoň stravenky, což je pro mladé příjemný bonus. Nemusí tak řešit každou korunu a uvažovat, zda si koupí rohlík s vysočinou, nebo kuřecí prsa. Nejde o závratné částky, ale stravenky v tom výrazně pomůžou,“ vysvětluje Vojta, rovněž bývalý dráhař.

Když už si brněnští dráhoví cyklisté dopřejí jídlo, které nelze úplně zařadit do zdravé výživy, jde většinou o kus libového masa. „Zajdou si spíš na dobrý steak a burger, nejdou na pizzu. To je v našem kolektivu příjemná změna,“ těší Vojtu.