Zahodit nepovedený závod na Masarykově okruhu daleko za hlavu a znovu se pokusit atakovat bodované příčky. To byl úkol Lukáše Šembery ve Velké ceně San Marina, kterou v Misanu v neděli pokračovalo mistrovství světa silničních motocyklů.

Na mladého Brňana v závodě třídy do 125 ccm body nezbyly. Osmnácté místo je ale druhým nejlepším výsledkem letošní sezony.

Předehru v Misanu jste měl prý hodně kostrbatou?
Ladění motorky v úvodním tréninku komplikovala klouzající trať. Navíc škoda, že ke konci volného tréninku mi v nejrychlejším kole došel benzin. Čas mohl být ještě o něco lepší.

To vás muselo naštvat.
Přesně tak. Dosažený čas byl ale základem, který mě motivoval do kvalifikace. V ní jsem měl i trošku štěstí, když se mi podařilo chytit rychlejšího Itala Andrea Iannoneho.

Co se stalo po startu? Propadl jste se o několik pozic.
Ještě před nájezdem do první šikany jsem přišel zhruba o deset míst. To, co se pak v esíčku odehrálo, se nedá nazvat jinak, než jako krvavá tlačenka. Nejhůř to odnesl Sergio Gadea, který zůstal ležet na zemi. Ani já nebyl bez šrámů. Odjížděl jsem s roztrženou kombinézou na noze a s prasklou kapotáží.

Nevyvedlo vás tohle rodeo z tempa?
Chvíli mi trvalo, než jsem nalezl správný rytmus. Několik kol před cílem jsem už byl s drobným náskokem ve vedení skupiny jezdců kolem mě, ale chyba mi vzala možnost odpoutat se od nich.

Jak vypadal závěr závodu?
Nakonec mne Krummenacher předjel, protože jeho novější aprilia jela na rovinkách velmi dobře a já mu to vracel jen v zatáčkách. Podle toho, co se všechno v závodě stalo, je osmnácté místo slušný výsledek. Po celý víkend jsem ale pomýšlel na body. A myslím, že docela oprávněně.

AMOS KREJČÍ