Nedaří se vám udržet úroveň výsledků z minulé sezony. Co může za propad?
Letošní ročník je hodně špatný ve srovnání s loňskem. Máme dva roky starou motorku, což jsme sice měli i loni, ale teď to jednoduše nefunguje. Bohužel náš tým oznámil, že po sezoně skončí, takže je problém i s náhradními díly a materiálem. Ani zdaleka není takový, jaký měl být. Trápíme se.

Je to pro vás velká brzda?
Určitě. Samozřejmě děláme všechno pro to, aby každý další závod byl co nejlepší, ale popravdě zlepšit výkony je obtížné až nemožné. Na motorce už není žádný vývoj a posunout se dál je velmi těžké.

Takže počítáte s tím, že podobná umístění jako doteď budete zajíždět i dál?
Tak to nechci formulovat, protože se opravdu každý závod snažíme udělat sto nebo spíš sto deset procent, abychom nějaký posun zaznamenali. V žádném případě se nevzdávám.Pátého srpna vás čeká Velká cena České republiky na Masarykově okruhu. Cítíte velký tlak?
Na jednu stranu je úplně skvělé, že přijde spousta fanoušků, sponzoři, kamarádi, známí a rodina. Je tam spousta novinářů, hrozně si závody v Brně užívám. Na druhou stranu tyhle věci závodění trochu ztěžují a na ramena kladou větší zodpovědnost, abych zajel dobře a víkend se povedl. Rozhodně je to pro mě nejvytíženější víkend roku.

Sportovci často spolupracují se sportovními psychology, aby se s tlakem vyrovnali. Máte to podobně?
U nás jich moc není, nicméně za psycholožkou jsem chodil pravidelně, teď už jen občas. Určitě to nějaký vliv má.

Pomáhá vám znalost domácí trati při nastavení motorky?
Myslím, že nemám zkušenosti navíc, které mi v Brně pomáhají. Všichni jezdci jsou strašně zkušení. Spousta z nich, například Valentino Rossi, má naježděno v Brně na závodní motorce určitě víc než já.

Pomáháte si navzájem s týmovým kolegou Álvarem Bautistou?
Spolupracujeme na úrovni Ducati, osobně ne. Sdílíme naše data, vidím jeho a on zase moje. Ale že bychom si spolu sedli a bavili se o nich, to ne.

V kubatuře Moto3 se daří Jakubu Kornfeilovi. Potkáváte se na závodech?
Potkáme, ale ne nějak často, protože povinností přes víkend máme opravdu hodně. Tím, že jedeme v různých kategoriích, je máme v jinou chvíli, takže se v podstatě míjíme.

Fandíte mu?
Jasně. Letos se mu daří, jede dobře. Neustále se přibližuje bedně, takže mu držím palce, ať se to povede.Jak strávíte volno před závodním víkendem v Brně?
Rád bych řekl, že mám volno. Bohužel to tak není. Ve čtvrtek odlétám do Itálie na World Ducati Week, což je strašně populární akce. Takže prožiju další plnohodnotný v uvozovkách závodní víkend na trati. Moc odpočinku teď nebude, ale následující týden už ano.

Stálice MotoGP Dani Pedrosa, potvrdil, že po sezoně končí. Bude vám na okruzích chybět?
Určitě. Pedrosa jezdil v šampionátu už když jsem v roce 2005 nastoupil do stopětadvacítek. Tehdy vyhrál mistrovství světa ve dvěstěpadesátkách. Pamatuju si ho od úplného začátku. Je skvělý jezdec, bohužel neměl moc štěstí, protože se nikdy nestal šampionem v MotoGP, i když měl dobře našlápnuto. Je škoda, že odchází. Ale věřím, že se objeví na MotoGP v nějaké jiné roli. Jsem o tom přesvědčený.