A v brněnském derby zaznamenala šestnáct bodů, čímž se stala v u tkání nejvíc bodující hráčkou KP. „Pro mě je už teď nejdůležitější, aby uspěl hlavně tým, což se nepodařilo. Nezáleží, kolik kdo dá bodů, to v kolektivním sportu nemá váhu. Raději bych vyšla bodově naprázdno, ale vyhrála,“ podotkla.

Kénik podlehl Žabinám 65:77, přitom po polovině hry byl rozdíl skóre jen dva body. „Hlavně ve druhé půlce zápasu jsme působily odevzdaně, nehrály jsme moc kompaktně ,“ přiblížila Zohnová. „Sice jsme pořád dřeli, jenže hloupé ztráty definitivně hráčky zlomily a stály nás lepší výsledek,“ doplnil pro klubový web trenér KP Dušan Medvecký.

Jeho družstvo ve čtyřech ligových utkáních dvakrát prohrálo. Trutnovu podlehlo 92:94 a tentokrát nestačilo na Žabiny. „Pořád se ještě hledáme, tým je nový a máme strašně moc mladých hráček, které musíme do týmu zapracovat. Úvod se nám nepovedl, ale je důležité, jak zápasy prohráváme. Zatím ani nemám pocit, že ze sebe vydáme všechno,“ hlesla Zohnová.

Účastnice olympijských her v roce 2012 se nyní věnuje také podnikání se zaměřením na zdraví a životní styl. „Všechno je v současné koronavirové době těžší a podnikání je stále teprve v procesu. Na tréninky mám pořád ještě čas. Když můžu, makám, protože nerada něco dělám jen na padesát procent,“ prohlásila Zohnová.

Rodačka z Kraslic na Sokolovsku měla v pondělí společně s týmem individuální volno, v úterý se vrhne zpět do tréninku. Ten však musí realizační tým razantně změnit. Kvůli koronavirovým opatřením totiž basketbalistky nevyužijí vnitřních prostor, venku je omezený počet do dvaceti lidí. „Pro sportovce je tohle strašné, pauza ovlivní naše výkony, které nebudou úplně ideální. V zápasech pak pojedeme asi na kyslíkový dluh,“ poznamenala s úsměvem Zohnová.

Brněnské hráčky zatím plánují kondiční tréninky pod mostem, kde zůstanou v suchu. Jednou z možností je, že vedení klubu zajistí halu v Rakousku. „Když čtrnáct dní nedržíme balon a pak se máme k basketbalu vrátit, je to určitě znát a jde o velký problém. Můžeme trénovat sice venku, ale počasí nám zatím nepřeje. I když jsem dřív měla i zimní přípravy, kdy jsem běhala a skákala přes švihadlo na sněhu, ale příjemné to určitě není,“ smála se Zohnová.