V superligové tabulce sice drží postupovou osmičku do play off, nicméně střelecky se v letošním ročníku nacházejí florbalisté Bulldogs Brno mezi domácí elitou na chvostu. Vstřelili jen 37 branek v devíti zápasech. „Nedostávali jsme se ani do tolika šancí a schází nám lehkost, všichni jsou trochu v křeči," poznamenal brněnský útočník Jakub Mendrek.

Sezona Buldoků
1. kolo: Sparta 7:4 b
2. kolo: Bohemians 5:4 b
3. kolo: Otrokovice 2:4 d
4. kolo: Vítkovice 4:10 d
5. kolo: Střešovice 8:7p b
6. kolo: Kladno 4:3 b
7. kolo: Ml. Boleslav 3:7 d
8. kolo: Ostrava 1:5 d
9. kolo: Liberec 3:4 d

Bilance: 3 vítězství, 
1 vítězství v prodloužení, 
5 porážek, 11 bodů, skóre 37:48.

Slabší střelba odsoudila Buldoky k porážkám s Mladou Boleslaví, Ostravou i Libercem. „Období bylo celé špatné, v zápasech i na tréninku. Sáhli jsme si na výsledkové dno a níž už spadnout nemůžeme," neskrýval dvaadvacetiletý forvard.

Pomoct mají i odlehčené střelecké tréninky. „V reprezentační pauze jsme se na ně zaměřili, potřebujeme zase najít radost ze hry a sebevědomí. Věřím, že nám pomůže pohárové vítězství 9:3 v Opavě, už tam to bylo lepší," jmenoval Mendrek úterní osmifinálovou kanonádu, na níž se podílel dvěma zásahy.

Do družstva se v letošní sezoně postupně zapracovávají i talentovaní florbalisté. Brněnský klub má v kádru hned sedm hráčů ročníku 1996 a mladší. „Zkušenosti samozřejmě nejdou nasbírat ze dne na den. Už si ale přivykli na superligové tempo, které je vyšší. Pro tým jsou to platní hráči. Trvá ale v řádu několika let, než z nich budou hotoví florbalisté," charakterizoval své mladíky trenér Rostislav Kohút. „Práce s nimi je ale zábavnější, protože je pořád na čem pracovat," dodal s úsměvem.

Další zlepšení mohou brněnští talenti prokázat už v neděli proti devátým Pardubicím, které Buldoci přivítají v domácí hale ve Vodově ulici od pěti hodin odpoledne. „Bude to těžké utkání, zvlášť po našich výsledcích. Čekají nás potom čtyři zápasy v deseti dnech, takže musíme začít vyhrávat," burcoval Mendrek své spoluhráče.proti Pardubicím.