„Tento svět opustil výjimečný mladý člověk, závodník, naděje motocyklového sportu a člen Brno Circuit Junior Racing Teamu. Kuba zemřel na následky zranění, které utrpěl při tréninku. Celý kolektiv Automotodromu Brno, členové akademie a kolegové z týmu vyjadřují hlubokou upřímnou soustrast rodině," uvedl mluvčí okruhu Petr Boháč.

Gurecký loni ovládl Northern Talent Cupu a jako sedmý český motocyklista v historii se kvalifikoval do prestižní série pro nadějné jezdce Red Bull Rookies Cup. Předtím se to povedlo Lukáši Šemberovi (2007), Jakubu Kornfeilovi (2008-2009), Tomáši Vavroušovi (2010-2011), Karlu Hanikovi (2012-2013), Martinu Gbelcovi (2014-2015) a Filipu Salačovi (2016-2018).

Teprve 15letý student zlínského gymnázia Jakub Gureckýohromuje svět, když ovládl šampionát Northern Talent Cup a pro příští sezonu si zajistil účast v prestižním seriálu Red Bull Rookies Cupu.
Motocyklový klenot Gurecký vyzve světovou elitu. Je to můj splněný sen!

Student zlínského gymnázia byl považován za současný největší talent v tuzemsku. „Je to obrovská ztráta. Za poslední roky jsme neměli zástupce v Red Bull Rookies Cupu. Čekal jsem, že se první sezonu otrká, v té další pojede na stupních vítězů a v roce 2024, pokud by sehnal peníze, tak by mohl do Moto3. Další takový motocyklista tu momentálně není,“ uvedl motocyklový expert a televizní komentátor Václav Svoboda.

Gurecký se startu v Red Bull Rookies Cupu nemohl dočkat. „Je mým splněným snem jezdit měřit se s absolutní světovou špičkou,“ prozradil v posledním rozhovoru pro Deník Gurecký, závodník Brno Circuit Junior Racing Teamu. „Od počátku bylo mým cílem se do Rookies Cupu dostat,“ řekl.

Gurecký byl několikanásobným českým šampionem Minimotocupu, českým mistrem v závodech na minibiku, dvojnásobným vítězem německého mistrovství ADAC či vicemistrem Evropy v kategorii Honda NSF 100.

Čest jeho památce.