Po nedělní domácí výhře nad pražskými Královskými Vinohrady 5:1 zvýšily Brňanky sezonní bodový zisk na číslo osmnáct a o skóre zaujímají poslední postupovou příčku před devátým Libercem. „Postup máme ve vlastních rukou. Zbývající zápasy budou náročné, přesto věřím, že do osmičky dokážeme proklouznout," uvedla židenická trenérka Petra Prouzová.

Příští soupeřky1. SC Tempish Vítkovice
Pozice: 1. (51 bodů)
Panthers Praha
Pozice: 10. (13 bodů)
FbŠ E.P. Bohemians
Pozice: 4. (42 bodů)
Elite Praha
Pozice: 7. (20 bodů)

Brněnské florbalistky čeká už zítra souboj s prvními Vítkovicemi, které v listopadovém utkání porazily na domácím hřišti 5:1 a uštědřily jim tak jedinou porážku v aktuální sezoně. „Do zápasu jdeme z pozice outsidera, což nám může rozvázat ruce. Když podáme obětavý výkon v obraně a ukážeme odvahu v útoku, můžeme urvat dobrý výsledek," burcovala Prouzová.

Bodovat potřebuje brněnský celek ve zbývajících zápasech především s desátými Panthers a sedmým Elite. „Čekají nás dva papírově vyrovnaní soupeři, se kterými musíme urvat body, jinak se můžeme s play-off rozloučit. Nedělní výhra nám psychicky pomohla, ale co se týče herního výkonu, máme co zlepšovat," povídala jedenatřicetiletá kapitánka Andrea Dernerová.

V klíčových duelech se Židenice opírají o důslednou obranu. „Naše obrana je letos mnohem kompaktnější. Aktuálně je defenziva to nejlepší, co můžeme předvést. V posledních zápasech základní části musíme zapracovat i na proměňování šancí," dodala Dernerová.

MARKÉTA WEINLICHOVÁ