V derby, na které do haly Sportpoint u Lužánek zavítalo přes 200 diváků, se předvedly oba brněnské celky. Židenicím patřily první dvě třetiny zápasu, po kterých vedly 7:2. Bulldogs zase řádily ve třetí části, kdy v rozmezí tří minut snížily na 5:7, vítězný obrat ale nedokonaly. „Ve druhé třetině se holky vrátily do utkání. V kabině jsme jim před startem poslední části řekli, ať dají všechno do úvodních pěti minut. Poctivě napadaly, daly tři góly. Pak ale přišlo dvojnásobné oslabení, ve kterém soupeřky zvýšily na 8:5. Na obrat už nám nezbyly síly,“ zalitoval trenér Bulldogs Jiří Uher.

Český futsalista Radim Záruba (vpravo) bojuje o míč s rumunským soupeřem.
Čeští futsalisté jsou krok od mistrovství světa. V Brně si drží neporazitelnost

Program zápasů brněnských týmů

- Židenice:
9. února v 16.30 Židenice – Bohemians
16. února v 18.30 Střešovice – Židenice
23. února v 15.00 Židenice – Chodov
1. března ve 14.00 Liberec – Židenice

- Bulldogs:
8. února v 18.00 Olomouc – Bulldogs
15. února v 17.00 Bulldogs – Jičín
22. února v 17.30 Tigers Praha – Bulldogs
29. února v 16.00 Bulldogs – Panthers Praha

Bulldogs nastupují k domácím utkáním v hale Sportpoint u Lužánek, Židenice ve sportovní hale ve Vodově ulici.

Tři body tak braly hráčky Židenic, které mají jistou účast v play-off a v posledních kolech budou z páté pozice atakovat elitní čtyřku soutěže. Na tu momentálně ztrácí jeden bod, čtvrté Tigers Praha však mají zápas k dobru. „Cíl pro závěr základní části je jasný. Půjdeme do každého zápasu naplno a pokusíme se urvat co nejvíc bodů. Čtvrté místo by bylo krásné, nejlepší výsledek v historii klubu,“ přiblížila zkušená obránkyně Martina Valehrachová.

Dosavadní maximum týmu je pátá příčka ze sezony 2014/2015. Naopak v posledních dvou ročnících se svěřenky trenérky Petry Prouzové nevyhnuly bojům o záchranu v baráži. „Předchozí sezony byly náročné. Letos se podařilo výborně doplnit kádr, dorostly mladší hráčky. Tým si báječně sedl a dostavily se i výsledky,“ těšilo Valehrachovou.

Korfbal, ilustrační foto
Rozjetí brněnští korfbalisté dvakrát vyhráli a v tabulce odskočili Prostějovu

Bulldogs mají o metě pro závěr základní části taky jasno – chtějí zpět na pozice zajišťující play-off. V sobotu odstartují rozhodující čtyřboj na palubovce předposlední Olomouce. O týden později doma přivítají desátý Jičín, poté vyjedou na hřiště Tigers a základní část zakončí domácí bitvou s Panthers. „Čekají nás velmi důležité zápasy, které rozhodnou. S holkami i trenéry uděláme pro postup do play-off vše,“ burcovala kapitánka týmu Aneta Koláčková.

Fotbalový trenér Milan Valachovič.
Fotbaloholik Valachovič vidí za víkend naživo 8 zápasů. Tipuje si v nich posily

Tradiční brněnský celek se do extraligy vrátil před startem aktuálního ročníku po deseti sezonách strávených v nižších soutěžích. Extraligu si předtím florbalistky Bulldogs zahrály naposledy v sezoně 2007/2008. „Chceme ukázat, že Bulldogs do extraligy patří. Play-off je náš cíl od začátku sezony,“ popsala Koláčková, která je se šestnácti body za deset branek a šest asistencí třetí nejproduktivnější hráčka týmu.