Stejně jako u jiných sportů je aktuálně budoucnost ročníku oblastních soutěží i celostátní Superligy malého fotbalu nejistá a vedení asociace čeká na vývoj koronavirové pandemie.

Roli favorita zimní ligy nakonec potvrdil jediný prvoligový zástupce v soutěži KMK Dynamo Brno. Tomu k pohodlnému šestibodovému náskoku stačilo v osmi zápasech šestkrát zvítězit a jednou remizovat. „Šli jsme do toho s nejvyššími ambicemi, ale postupem času jsem zjistil, že z A týmu moc kluků na zápasy nemůže. Ambice přešly v to sejít se s kamarády, zahrát si fotbal a udělat si radost. Ve finále jsme rádi za titul, určitě ho v létě společně oslavíme,“ uvedl prezident KMK Jan Formánek.

Jako jediné obralo zimního mistra druhé Lazio fakultas, poslední medailovou pozici obsadil lídr druhé ligy Royal Flush. „Kvalita zázemí byla top, organizace na první ročník taky super. Určitě doporučuji všem týmům, ať se příští rok přihlásí. Debatovali jsme s organizátory, že bychom uvítali hrací dny v týdnu a další hřiště. Manažerská struktura Brněnského svazu malé kopané na tom již pracuje,“ řekl Formánek.

KMK Dynamo ovládlo i individuální statistiky díky Petru Kozákovi, nejlepšímu střelci se třinácti brankami, který měl šestigólový náskok na druhé místo. „Děkuji všem, co se kolem zimní ligy pohybovali, včetně soupeřů. Věřím v budoucnost tohoto projektu,“ dodal prezident vítězného klubu.