Ondra v uplynulém roce získal na mistrovství světa v Innsbrucku dvě stříbrné medaile v lezení na obtížnost a v kombinaci. Závodník brněnské Tesly vyhrál také prestižní lezecký festival Arco Rock Master.

Na druhé místo odsunul šermíře Alexandera Choupenitche a třetí příčku obsadil brokový střelec Jiří Lipták, oba shodně v roce 2018 získali evropský bronz.

Mezi kolektivy obhájila loňské vítězství podle očekávání hokejová Kometa Brno, která podruhé za sebou vybojovala mistrovský titul.

Sportovním sympaťákem za uplynulý rok se ve čtenářském hlasování Deníku Rovnost stal dráhový cyklista brněnské Dukly Tomáš Bábek. „Mám radost hlavně proto, že to není ocenění přímo sportovní, ale spíš osobnosti. Asi si mě lidé a moji fanoušci váži i proto, jaký jsem člověk, že dodržuji sportovní ideály a fair play, a nedívají se na mě jenom jako na stroj. Vnímám sport i jako nástroj osobního rozvoje a třeba posloužím někomu jako inspirace. Nemusí jít jenom o to, zda přivezu velkou medaili. Vážím si takového specifického ocenění a jsem za něj velmi rád,“ uvedl Bábek.

close Sportovec Jihomoravského kraje. info Zdroj: Deník/ Ivo Špatný zoom_in