Měla to být jasná záležitost favorita. Jenže první střetnutí mezi KP Brno a pražskou Slavií rozuzlila až rozhodující pátá sada. Vedení ve čtvrtfinálové sérii extraligy se ujaly brněnské volejbalistky, ale předtím Slavia promarnila stav 2:1 na sety.

„Věděl jsem, že nás čeká nejtěžší možný soupeř, ale takhle dobře jsem Slavii ještě nikdy hrát neviděl,“ ocenil výkon protivníka Ondřej Marek, trenér Brna.
V základní části zvítězily jeho svěřenkyně v obou vzájemných utkáních 3:0. Opět se však potvrdilo, že play off je zcela odlišná soutěž. „Cesta k prvnímu vítězství byla hodně složitá a napověděla, že nás čeká velmi těžká série,“ přiznala brněnská kapitánka Kateřina Božková.

Královopolanky prohrály v devatenácti duelech pouze třikrát a do vyřazovací fáze šly z druhé příčky. Slavia se s pouhými šesti výhrami krčila na sedmé pozici. „Nemůžeme přistupovat k zápasu, že dostaneme nakládačku 3:0. Snažíme se smazat rozdíl třídy, který mezi oběma týmy je, což se nám zatím povedlo. Brnu cestu zkomplikujeme,“ burcoval pražský kouč Vojtěch Zoula.

První klání zastihlo slávistky v čele s nahrávačkou Mitáčovou ve výborné fazoně. Zatímco Markova družina nestíhala na přihrávce a navrch trestuhodně zahazovala servis. „Na tréninku holky dávají jednu žiletku za druhou a v zápase takřka nejsou schopné přehodit síť. Na tom jsme před odvetou museli zapracovat,“ odkryl recept na druhou výhru Marek.

„Musíme být mnohem tvrdší na servisu, aby si nepřihrály a nemohly chodit středem. A potřebujeme zlepšit obranu,“ dodala smečařka Martina Útlá.

I přes úvodní drama jsou brněnské volejbalistky jasným kandidátem postupu do semifinále. „Nervozita z nás snad už spadla a v Praze předvedeme lepší výkon,“ přál si Ondřej Marek. Duel začíná ve středu v pět hodin večer.