Šestatřicetiletý rodák z Bojnic vedl šest let Piešťanské Čajky, zároveň byl i asistent slovenské ženské reprezentace. Před sezonou na okamžik opustil ženský basketbal a začal se věnovat chlapeckým výběrům do patnácti a sedmnácti let v USK Praha.

Teď se vrací k ženám. „Rozhodnutí bylo dost složité. Jsem rád, jak to dopadlo. Brno je město basketbalu a vždy mě hodně lákalo takové angažmá, protože v Králově Poli se dělá srdcem. Basketbal miluju a když někde nevidím zanícení, nemá to smysl. Tady mě zlanařili zápalem pro tento sport. Jsem maximalista a razím nejvyšší cíle. Žádné stanovené ambice nejsou ztracené,“ pravil nový kouč Králova Pole.

S vedením klubu si plácl na dva a půl roku, cíl dlouhodobějšího kontraktu je udělat brněnský celek konkurenceschopnější na evropské scéně. „Nejde o unáhlenou změnu, ale koncepční řešení. Jsem strašně rád, že je Martin mezi námi. Sleduji jeho práci několik let a shodujeme se,“ prohlásil generální manažer klubu Richard Foltýn.

Nové tvářeMartin Pospíšil
Datum narození: 18.12.1981
Bývalé celky: USK Praha U15 a U17, Piešťanské Čajky, Nitra, asistent trenérky slovenského ženského národního týmu

Sabína Oroszová
Datum narození: 5.6.1993
Post: pivotka
Bývalé celky: Šamorín, University of Eastern Illinois (NCAA), Piešťanské Čajky, San Martino di Lupari (Itálie), Wisla Krakov (Polsko)


Společně s Pospíšilem přichází do Brna pivotka Sabína Oroszová. Kapitánka slovenské reprezentace zaujme pozici první podkošové hráčky po Stephanii Maddenové, která má po operaci achilovky a sezona si pro ni pravděpodobně skončila.

Oroszová načala ročník v polské Wisle Krakov, kde ale nedostávala prostor podle svých představ. „Nelíbila se mi ani moje role v týmu, ani koncepce trenéra. Doufám, že až se v Brně rozkoukám, dostanu tu důležitou roli a ukážu, co je ve mně,“ uvedla nová posila, která se s Pospíšilem dobře zná.

Pod jeho vedením nastupovala v Piešťanech dva roky. „Osobnost trenéra je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla pro Brno. Je tvrdý, ale z hráček umí vytěžit maximum,“ pronesla rodačka z Bratislavy.

Tým už v úterý čeká přelet do Benátek, kde ve středu odehraje předposlední skupinové utkání EuroCupu proti lídrovi prestižní italské soutěže Serie A1. Do utkání ještě nenaskočí nová slovenská posila, protože minulý týden hrála EuroCup za Krakov.

Premiéru v brněnském dresu Oroszová nejspíš prožije o týden později na palubovce Nantes, kde Královo Pole zakončí účinkování ve skupině G. „Zbylá dvě utkání v evropské soutěži budou vabank a velká neznámá,“ uzavřel Pospíšil. Do týmu přichází v situaci, kdy KP prohrálo šest z posledních osmi zápasů.