„Jde o strašně cenné vítězství. Je povzbuzující a jsme teď na pozici zaručující předkolo play-off. Ale nesmíme usnout. Pokud nepřidáme další výhry, bude nám to k ničemu,“ varoval asistent trenéra egoé Martin Vaněk.

Poslední zápasy
15. 12.: Ostrava – Brno 75:81
20. 12.: Děčín – Brno 69:63
29. 12.: Brno – USK Praha 87:69
5. 1.: Pardubice – Brno 85:69
10. 1.: Brno – Opava 67:59

Brněnský celek prožívá po hrozivé devítizápasové sérii proher zmrtvýchvstání. Z posledních pěti utkání třikrát zvítězil v sobotu ve tři čtvrtě na šest večer hraje na palubovce předposledního Kolína. „Chvíli trvalo, než se hráči sžili se systémem nového kouče Chugaze. Začali se navíc prosazovat kluci, kteří dostávají větší příležitost. Jsou takový X faktor týmu,“ podotkl Vaněk.

Jmenovitě má na mysli pivota Viktora Vašáta a křídelníka Zdeňka Nehybu. „Viktor se sice nezapisuje do statistik tolika body, ale je hodně přínosný obrannou hrou, doskoky i svým zápalem. Zdeňkovi se dost daří střelecky,“ vyzdvihl dva hráče asistent brněnského kouče.

Další kvalitu má přinést akvizice, kterou klub s největší pravděpodobností oznámí příští týden. Půjde o hráče na křídlo, jehož jméno zatím vedení klubu tají. Nastoupit má do zápasu v Ústí nad Labem, které egoé čeká na severu Čech 26. ledna. „Dolaďujeme podrobnosti ve smlouvě. Měli jsme ještě domluveného jiného basketbalistu, ale bohužel zasáhla vyšší moc. Kvůli rodinné tragédii z toho nakonec asi sejde. Rozhodl se zůstat se svými blízkými,“ vysvětlil Vaněk, který blíž neupřesnil, o koho se jedná.

Zatímco ještě před měsícem se zdálo, že basketbalistům egoé opět o parník unikne play-off, v těchto dnech dostává předsezonní cíl reálné kontury. „Rozhodně se chceme o play-off poprat. Nálada v kabině je mnohem lepší než dřív,“ zmínil Vaněk.

Egoé ještě v základní části čeká kromě Kolína a Ústí nad Labem také poslední Hradec Králové, jako nehratelný soupeř se naopak zdá dominantní Nymburk, který znovu válcuje své soupeře a dosud neprohrál. Hegemona české soutěže přivítají Brňané příští sobotu večer.