Domácí Korfbal klub si sebevědomí před čtvrtečním odjezdem na mezinárodní turnaj Europa Shield neposílil. Obvyklá zbraň v podobě košové potence brněnských děvčat tentokrát selhala. „Do odjezdu do Portugalska musíme seřídit mířidla. Měli jsme na hřišti poměrně dost prostoru, ale netrefovali se ani z největších příležitostí. Už v prvním zápase jsme se trápili a vše vygradovalo ve druhém utkání. Na tým padlo zoufalství,“ popsal brněnský korfbalista Ondřej Fridrich.

Znojmo získalo plný počet bodů naposled na konci listopadu. Pak sice s extraligovými soupeři hrálo vyrovnané partie, získalo však jen bod za remízu v Prostějově. Modří Sloni využili nepřesné mušky domácích hráčů a jejich dva stožáry v každé čtyřce sbíraly míče na doskoku. „Výhru jsme potřebovali. Už v prvním zápase to brněnským holkám nepadalo, ve druhém duelu jsme si to pohlídali. Úspěch nás snad nakopne. Hráli jsme oslabení o nemocného Ivana Žáka a navíc jsme měli jen čtyři holky. O to víc je pro nás výhra cenná,“ líčila znojemská korfbalistka Gabriela Filipovszká.

Brňané mají ve dvou trénincích před odjezdem na Europa Shield náplň tréninku jasnou. „Věřím, že střelecká jistota opět přijde. Poctivě trénujeme a nastříleno máme. Na ztrátu bodů se Znojmem se nedíváme tragicky. Trenér Jakub Máša dost experimentoval se sestavou. Pozitivní je, že se k nám po dlouhodobém zranění připojili Lenka Faltýnková a Martin Skála. Horší naopak je, že jsme přišli o Ivana Vávru a Vendy Jemelíkovou,“ počítal Fridrich ztráty.

7. kolo korfbalové extraligyKK Brno – Modří Sloni YMCA Znojmo 15:10 (6:6)
Nejlepší střelci: Fridrich 4, Jonáková 4 – Podzemský 5, Nguyen 2.
KK Brno – Modří Sloni YMCA Znojmo 11:15 (6:9)
Nejlepší střelci: Skála 3, Eliška Jonáková 2, Štěpánka Jonáková 2, Šedý 2 – Podzemský 4, Zábojová 4, Ferkovičová 3.