Ve Slovinsku přispěl k postupu Jan Tomanec (na snímku) osmi body, doma zatížil konto soupeře dokonce dvanácti. „V prvním utkání chybělo Domžale několik hráčů základní sestavy, na které jsme se připravovali. Překvapili nás bojovností a viděli jsme, že patří k tomu lepšímu ve slovinské lize. V odvetě přijeli s mladým kádrem, protože A tým hrál turnaj v Litvě. To ale není náš problém. Počítají se výhry a nikdo se nebude ptát, s kým nastoupili,“ říká dvaatřicetiletý hráč.

Brňané měli o jižním soupeři výborný přehled, kouč Dejan Jakara totiž ještě v minulé sezoně dělal ve slovinském týmu trenérského asistenta. „Měli jsme dobré informace, ještě lepší než v lize. Kouč znal jejich hráče, silné i slabé stránky a herní styl. Věděli jsme, čeho se vyvarovat a čím je trestat,“ pochvaluje si Tomanec.

NEPŘÍJEMNÉ ZRANĚNÍ

Dojem z bezproblémového postupu mezi nejlepší čtyřku poháru ale Brňanům zkalilo zranění kolene opory Radka Pumprly. „Je to pro nás velké oslabení, protože se Radkovi v této sezoně moc dařilo. Přibrzdí nás to, ale musíme se s tím poprat a zabojovat v nadstavbě domácí ligy i za něj,“ přemítá pivot, který se netají touhou Alpe Adria Cup vyhrát.

Už ve středu v půl šesté večer odstartuje brněnský tým na palubovce Ostravy nadstavbu domácí soutěže. V části poražených zabojuje o poslední dvě postupová místa do play-off. „Věděli jsme, že Slovinci přijedou v oslabené sestavě, takže už od pátku připravujeme systém na Ostravu. Snad to přeneseme i do utkání a získáme dva body. Neházíme v nadstavbě flintu do žita. Chceme vyhrát co nejvíc zápasů a budeme doufat, že to bude stačit,“ dodává Tomanec.

Brno na poslední postupovou příčku, kterou okupuje Kolín, ztrácí čtyři body.