Volejbal Brno teď čeká v Evropě jen Vyzývací pohár, kde narazí buď na belgický celek Euphony Asse-Lennik, nebo Fonte Bastardo z Azorských ostrovů.

Co se hráči honí hlavou po promarněném postupu ve zlatém setu?

Jsou to strašné pocity, pokazili jsme si utkání sami. Vedli jsme ve zlatém setu 11:9, hosté byli zase šťastní v koncovce, dali jedno eso o pásku, potom úplně nesmyslně vyčapali míč.

Proč jste tři sety uhráli s přehledem a rozhodující ztratili?

Myslím, že jsme byli ve zlatém setu trošku opatrnější na rozdíl od zbytku zápasu. A hlavně Švýcarům začalo vycházet absolutně všechno, co se jim celé utkání nevedlo. Do čeho plácli, to uhráli. Tie-break byl o štěstí a skončil bohužel 17:15 pro ně.

Dělala vám potíže hala ve Vodově ulici, která pro vás není domácí?

Mně se tu hraje výborně, měli jsme tři tréninky a je to krásná hala na volejbal.

Vidíte po třech úvodních porážkách už v brněnské hře posun?

Určitě. Řekli jsme si před sezonou, co chceme hrát, bohužel nám to ze začátku nevyšlo. Nevím, zda se na nás v prvním utkání s Ústím podepsala nervozita. Potom přišla trošku smolná prohra ve Švýcarsku a s Budějovicemi jsme se nějak chytili, tam jsme hráli dobrý zápas první dva sety. Teď jsme s Amriswilem konečně ukázali, že umíme hrát volejbal, ale bohužel se smutným koncem.

Nakopne vás aspoň výkon?

Rozhodně jsme dostali impulz. Teď toho bylo strašně moc, za posledních deset dní jsme odehráli čtyři zápasy, do toho cestování. Trochu si oddychneme a naladíme se na Havířov, proti kterému už musíme zabrat.

Ten hostíte v sobotu od pěti hodin odpoledne v hale v Kounicově ulici. Přijde konečně vítězná radost?

V podstatě jsme si ji užili proti Amriswilu, protože jsme jej porazili, ale i když vyhrajete 3:0, jde o trpké vítězství. Koncovka zlatého setu nás stála postup do utkání proti silnému polskému Belchatowu.

Jaké máte ambice v extraligové sezoně?

Extraliga se strašně vyrovnala, těžko se odhaduje. Chceme být v tabulce po základní části co nejvýš, abychom do play off šli ze čtvrtého nebo pátého místa. Pak doufáme, že se dostaneme do čtyřky.