Třiatřicetiletý stratég dovedl v uplynulých dvou sezonách k historickému postupu do semifinále basketbalisty Svitav, v minulém ročníku navíc východočeský tým překvapivě skončil na druhém místě po základní části i nadstavbě. „Ztotožnil jsem se s filozofií a cíli brněnského klubu, který chce dávat prostor mladým nadějným hráčům. Líbí se mi taky jeho zázemí a že je finančně zabezpečený. Zájem z Brna o mě a mou práci byl potěšující,“ sdělil nový trenér egoé.

Mladý kouč, který ale už stačil nasbírat zkušenosti jako asistent trenéra na nejlukrativnější adrese v Nymburku i v mužské reprezentaci, skončil ve Svitavách zcela nečekaně. „Už jsem byl na jednom místě nějakou dobu a navíc jsme se s vedením klubu dohodli, že skončím z osobních důvodů. Zůstaly mezi námi přátelské vztahy,“ pronesl Růžička.

V roli hlavního trenéra nahradí Řeka Chrise Chugaze, který v uplynulém ročníku dovedl egoé pro změnu k historickému postupu do předkola play-off. Vedení klubu s ním neprodloužilo smlouvu zejména kvůli jeho benevolentnímu přístupu k vedení mladších hráčů. „Potřebují tvrdší ruku. Dál kouč s hráči rozvine jejich individuální dovednosti. Máme mladé basketbalisty, kteří potřebují vyladit detaily, aby dál kariérně rostli. Lubomír je zkušený trenér, který jim může pomoct v rozvoji,“podotkl manažer klubu Filip Jimramovský.

Egoé podle něj dál neuhýbá ze své vize pečovat o talentované české hráče. V týmu pokračují všichni stěžejní kromě Radka Pumprly, který zamířil do Ostravy. „Určitě chceme jít touto cestou. I proto jsme se opět přihlásili do Alpe Adria Cupu (mezinárodní soutěž – pozn.red.), aby mladí nabrali další zkušenosti. Hodláme přibrat ještě dva nebo tři cizince,“ prohlásil Jimramovský.

Klub se po sezoně rozloučil s kompletním triem Američanů Deremy Geiger, Davell Roby a Reginald Keely, které egoé bodově táhlo. „U Deremyho rozhodlo, že potřebujeme typově jiného hráče, Roby u nás prožil první ročník po příchodu z univerzity, díky čemuž měl statut nováčka a nestál tolik, teď šla jeho cena nahoru. Keely má zdravotní problémy a jeho budoucnost je poněkud nejasná,“ uzavřel manažer devátého týmu skončeného ročníku.