Bystrckému opozičnímu zastupiteli Viktoru Lošťákovi z hnutí Bystrčáci vadí přístup sociálních demokratů k hlasování. „Sociální demokraté se hlasování zdrželi, nechápu proč. Starosta hlásá, že je proti výstavbě a není se schopen domluvit se stranickými kolegy,“ rozčílil se. Zároveň zmínil, že svěření pozemků městské částí vnímá jako dobré rozhodnutí.

Naopak členové spolku Slušní lidé svěření odsuzují. Tvrdí, že chce městská část pozemky prodat. „Vládnoucí koalice podpořila zhoršení životního prostředí a dopravy. Rozhodnutí sociálních demokratů je dobré. Je vidět, že starostovi nevěří už ani straničtí kolegové,“ napsal na sociální sít Facebook předseda Slušných lidí Zdeněk Pernica.

Bystrcký starosta Tomáš Kratochvíl si myslí, že nákupní komplex se do centra Bystrce nehodí, dokud se nevyřeší doprava. „Takhle obrovské obchodní centrum nechceme. Máme k tomu řadu usnesení,“ dodal.

Podle Kratochvíla může investor, i pokud zbývající pozemky nezíská, menší obchodní centrum postavit. „Většinu pozemků už má, ovlivníme jen, jestli dostane ty městské. Mezi bystrckými jsou ale i příznivci, kteří by stavbu uvítali.“ doplnil.

S výstavbou obchodního centra nesouhlasí lidé z blízkého sídliště. Podobně jako před rokem a půl i tentokrát sepisují proti Kauflandu petici. „Zatím máme asi sedmdesát podpisů. Další velký obchod nepotřebujeme. Je jich v Bystrci dost. Navíc by to ještě více zatížilo příjezdové silnice do Bystrce“ uvedla iniciátorka petice Marta Charousová.

Minulý rok vznikly petice jak proti výstavbě tak i pro ni. „Dohromady je podepsalo asi tisíc lidí. Mezi podporovateli byli hlavně lidé, kteří v centru Bystrce nebydlí,“ zmínila Charousová

PETR UHLÍŘ, ZPRAVODAJOVÉ ROVNOSTI