Základním pravidlem celé organizace je využívání systému O-N-T, neboli očkování – nemoc – test. Návštěvníci a vystavovatelé budou muset při vstupu do areálu prokazovat imunitu. „Chceme, aby opatření nepopřely smysl veletrhu, a to potkávání se tváří v tvář,“ vysvětlil Kuliš. Bezinfekčnost dokážou na základě aplikace Tečka nebo aktuálního testu. To stejné platí pro zaměstnance.

Styl a Kabo je první veletrh na brněnském výstavišti. Odborníci mohou od neděle 21. do pondělí 23. srpna navštívit více než sto dvanáct vystavovatelů. Veletrh je o něco větší než poslední Styl a Kabo v srpnu. „Vidět mohou návštěvníci přes dvě stě padesát kolekcí na další sezónu,“ popsala ředitelka veletrhů Gabriela Císařová. Kromě České republiky budou vystavovat firmy z dalších devíti zemí.

Oproti předcovidovému počtu vystavovatelů jich bude o víkendu na výstavišti o čtyřicet procent méně. „To, že bude veletrh menší neznamená, že bude méně úspěšný. Vystavovatelé měli minule větší objednávky než v srpnu,“ líčila Císařová.

Kvůli koronavirovým opatřením nemohou někteří zahraniční vystavovatelé dorazit. „Přestože se veletrhy za určitých opatřeních mohou konat, nelze popřít skutečnost, že není dořešeno přeshraniční cestování,“ řekl Kuliš.

Problém vycestování někteří vystavovatelé řeší formou českých zástupců na místě. Pošlou své zboží a čeští zaměstnanci za ně odprezentují jejich nabídku. Brněnské veletrhy nabízí možnost využít hybridní expozice s využitím on-line spojení. „Například Taiwan a Japonsko jsou přihlášeni i přes to, že nemohou vycestovat ze země. Řeší to prostřednictvím jejich poboček v Evropě,“ poznamenal Kuliš.

Součástí víkendového veletrhu je také odborný doprovodný program. Letošní téma se soustředí na zdravou nohu a obuv. Proto mohou lidé navštívit 22. srpna II. Mezinárodní pediatrické sympozium. „Jedním za našich cílů je zvýšit povědomí o tom, jak je důležité mít správnou obuv pro diabetické nohy,“ řekla ředitelka České obuvnické a kožedělné asociace Vlasta Mayerová. Sympozium může navštívit odborná veřejnost, ale musí se předem přihlásit.

V září na Styl a Kabo navážou odborné veletrhy Animal Tech s Národní výstavou hospodářských zvířat a Světovou výstavou psů. V říjnu lidé navštíví odborné bezpečnostní veletrhy Idet, Pyros a Iset. Naplno také připravují Mezinárodní strojírenský veletrh, který je přeložen na začátek listopadu. Připravuje se také veletrh vyššího vzdělávání Gaudeamus nebo například Caravaning Brno.

KAROLÍNA STÁRKOVÁ