Thermo Fisher Scientific se zabývá výrobou a vývojem elektronových mikroskopů a spektrometrů. „V posledních dvou letech jsme naši firmu zdvojnásobili. Vyrostli jsme ze zhruba šesti set zaměstnanců na stávajících dvanáct set a pokračujeme v dalším růstu,“ řekla manažerka firmy Renáta Millerová.

Zároveň přiznala, že lépe se přibírají do společnosti studenti a mladí lidé. „Seniorští kandidáti představují určitě větší výzvu,“ poznamenala Millerová.

Sodexo Zaměstnavatel roku 2019

Jihomoravský kraj

Nejžádanější zaměstnavatel regionu:

1. Thermo Fisher Scientific Brno

Zaměstnavatel regionu do 500 zaměstnanců:

1. místo: CCI Czech Republic
2. místo: Moravskoslezské cukrovary
3. místo: Phonexia

Zaměstnavatel regionu do 5000 zaměstnanců:

1. místo: Thermo Fisher Scientific Brno
2. místo: Agrotec Group – Agrotec
3. místo: Zebra Technologies

Na druhé příčce se umístila v kategorii do pěti tisíc zaměstnanců v kraji společnost Agrotec Group – Agrotec, která má centrálu v Hustopečích na Břeclavsku. „Ocenění si vážíme. Jsme rádi, že to můžeme prezentovat i našim zaměstnancům. Je důležité i srovnání s ostatními firmami. Zaměstnanci mají dobré platové ohodnocení, ale pořád se ještě ptají, jestli někde nemůže být lépe,“ sdělila personální ředitelka firmy Ivana Middleton Světnická.

Společnost podle ní nabízí zaměstnancům několik nadstandardních benefitů. „Pořádáme spoustu akcí, máme dobrý benefitový program, zaměstnanci je mohou čerpat na cokoliv. Loni nevyčerpali jen deset tisíc korun z devíti milionů,“ vyčíslila Middleton Světnická. Agrotec klade také velký důraz na vzdělávání a prohlubování znalostí.

Třetí skončila brněnská společnost Zebra Technologies.

V kategorii do pěti set zaměstnanců zvítězila firma CCI Czech Republic, druhé se umístily Moravskoslezské cukrovary z Hrušovan nad Jevišovkou na Znojemsku, třetí byla brněnská firma Phonexia.

V kategorii Nejžádanější zaměstnavatel regionu rozhodli o vítězi studenti. Je jím opět Thermo Fisher Scientific. „Jako zaměstnavatel jsme u studentů známí a vnímají nás jako dobrou značku,“ těší Millerovou.

Firma nyní zaměstnává devadesát studentů. Další desítky přichází na stáž nebo krátkodobou brigádu.

Finále soutěže se uskuteční 18. června v Praze.