Problém, kam zajít na pivo, byl pro ně prvotním impulzem k výrobě vlastního piva. „V Brně chybí nabídka dobrých piv, jako je třeba v Praze," tvrdí Grmela. Před asi čtyřmi lety začali vyrábět zlatavý mok doma. „Mezi známými byl velký zájem, rozhodli jsme se tedy výrobu posunout profesionálně dál," řekl Grmela.

Na trh přinese Lucky Bastard pivo svrchně kvašené a nefiltrované. „Má víc zajímavých chutí a vůní než běžná piva plzeňského typu," podotkl Grmela. Receptury si zakladatelé Lucky Bastard vymysleli sami. „Zajímavá může být dvanáctka Pale, která chutná po citrusových plodech a tmavém ovoci," řekl.

V Brně i Praze

Vzhledem k nynějšímu zájmu si Grmela myslí, že pivo na trhu uspěje. „Ceny budou srovnatelné s běžnými pivovary. Předpokládáme, že v Brně se bude točit například u Zubaté žáby nebo v Ochutnávkové pivnici. Jednáme i s hospodami v Praze," řekl vedoucí provozu.

Podle majitele brněnského pivovaru Richard o speciální piva z menších pivovarů mají lidé zájem, ale v konkurenci je těžší se prosadit. „Lidé jsou dnes zvyklí, že je víc kvalitních piv. Svrchně kvašené pivo, které je hodně aromatické, si ale zřejmě najde své místo ," řekl Petr Kobzík.

Podle pivaře Radima Bartoška může nový, netypický druh piva zaujmout. „Vždy rád zajdu ochutnat speciální druhy. Pokud bude dobré, tak se určitě dokáže na trhu prosadit a udržet," dodal Bartošek. Název Lucky Bastard má podle Grmely symbolizovat něco nového a neotřelého, jako jejich pivo. Zajímavostí je i skutečnost, že si zakladatelé pivovaru navrhli vzhled dvěstěpadesátilitrové varny.

Zahájit provoz pivovaru chtějí v nejbližších měsících. Podobně v Brně za poslední dobu vznikly také další minipivovary. Například pivovar Magistr nebo Líšeňský pivovar.

LUCIE SCHOVANCOVÁ