Ještě před slavnostním zahájením oslav se lidé mačkají před pódiem uprostřed centra. Ve středu jejich zájmu není zatím prázdné jeviště, ale čtyřpatrový dort, který se tyčí na vedlejším stole pod dozorem dvou hostesek a mladého muže v zástěře. „Vy jste mistr krájení dortů?,“ ptá se zvědavě žena stojící v první řadě nejblíž dortu.

Muž s úsměvem odpovídá a ukazuje na dort. „Ano, jsem mistr kráječ. Dorty i peču. Tenhle je potažený fondánem, korpus je vanilkový a je v něm několik druhů šlehačkových krémů,“ vysvětluje návštěvnici.

Útočník Lukáš Magera slaví gól proti Líšni.
Jako malý jsem hodně hrával nohejbal, říká po výstavních nůžkách Magera

Jako první na pódium vstupuje herec Miroslav Šimůnek, který se pro tuto příležitost chopil mikrofonu. „Na mě je, abych vám prozradil, co všechno se bude dít. Vystoupí tady kapela Slza, Tomasiano, Petr Jablonský, bude tu i Pavel Calta a spousta dalších,“ láká návštěvníky. A lidí pod jevištěm přibývá, brzy na prostranství není téměř k hnutí.

Ti, kteří na oslavy dvacátých narozenin Olympie dorazily autem, ale měli problém. Místa k parkování totiž rychle zmizela. „No, je vidět, že má Olympie úspěch, že?,“ komentuje Šimůnek.

Přivítat návštěvníky přichází také ředitel obchodního centra Jan Pazour. „Dvacet let obhajujeme pozici nejúspěšnějšího a největšího nákupního centra na celé Moravě. Postupně jsme se rozšiřovali, až jsme dosáhli obdélníkové podoby, jakou znáte dnes. To všechno není samo sebou, za vším stojí lidé, jimž chci poděkovat. Těm, kteří stojí ve všech dvou stech obchodech, těm, kteří se starají o to, aby naše centrum bylo každý den čisté i těm, kteří pracují na tom, abychom vždy našli volné parkovací místo a cítili se tady bezpečně,“ vyjmenovává.

Když oficiální zahájení pomalu končí, začíná mačkanice u dortu. Každý z návštěvníků tísnící se v davu, chce ochutnat svůj kousek s fondánem a šlehačkovým krémem uvnitř.