Vyhrožovala jí údajně kvůli neoprávněnému užívání zbylých pozemků, na nichž má obchod vyrůst, developerská společnost. „Zmínka o žalobě padla loni na jednání městské rady, ale nemáme o něčem takovém žádné informace,“ sdělil bystrcký místostarosta Jaroslav Petr. Dodal, že studii na stavbu a připomínky k ní i s developery radní znovu projednají na příštím zasedání.

K informaci o hrozící žalobě se společnost FI Development, která pozemky vlastní, odmítla vyjádřit.

Proti stavbě obchodního domu vzniklo několik petic. Podle části místních hrozí dopravní problémy, obchod je podle nich navíc zbytečný. K tomu se přiklání i ředitel Jiří Koželouh z Hnutí Duha. „Je pravda, že v Bystrci obchody chybí, ale to neřeší další supermarket vedle již fungujícího centra. Je nutné podpořit vznik podniků v již existujících budovách,“ sdělil.

Část lidí z Bystrce by naopak obchod uvítala. „Stejně tam nějaký obchod postaví. Alespoň víme, na co se připravit,“ zmínila žena, která si nepřála uveřejnit jméno.

I přes protesty chtějí obchodníci v jednání pokračovat. „O lokalitu máme stále zájem,“ sdělila mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.