Přes tisíc firem v úterý zaplní brněnské výstaviště. Začínají totiž Stavební veletrhy. „Letos poprvé se ke Stavebním veletrhům připojila i nábytkářská výstava Mobitex. Z loňského průzkumu totiž jednoznačně vyplynulo, že to návštěvníci uvítají,“ uvedla ředitelka veletrhů Jana Ostrá. Dodala, že nábytek a interiérové vybavení je přece se stavbou či rekonstrukcí domu neodmyslitelně spojeno.

Návštěvníci se tak až do soboty mohou kochat například moderními designovými koupelnami nebo kuchyněmi. „K vidění budou i dva zvláštní výrobky studentů Mendelovy univerzity v Brně. Práce studentů s názvem Fortelná koupelna a takzvaná Skeleton chair se budou dokonce ucházet o cenu Grand Prix Mobitex,“ řekla mluvčí Mendelovy univerzity Kateřina Brettschneiderová.

Vystavovatelé zaplnili pavilony A, F, P, V, Z, G a přilehlé volné plochy. „Mobitex je v pavilonech G1 a G2 a mnohé návštěvníky určitě zaujme možnost využít služeb bytových architektů zdarma,“ sdělila Ostrá.

Zelená úsporám

Poradenské centrum bytových architektů je součástí doprovodného programu veletrhů. „Své poradenské centrum mají stavebníci v pavilonu V, tam jsou i odborníci na rady související s dotačním programem Zelená úsporám a odborníci z Centra pasivních domů,“ informovala mluvčí veletrhů Jana Tyrichová. V pavilonu F bude poradenské centrum Cechu topenářů a instalatérů a v pavilonu Z budou radit členové Cechu podlahářů.

Díky bohatému doprovodnému programu, ve kterém je i mnoho soutěží pořadatelé očekávají návštěvnost osmdesát až sto tisíc lidí. To je srovnatelné s loňským rokem, kdy na veletrhy přišlo přes osmdesát tisíc návštěvníků.

Pojem Stavební veletrhy zahrnuje výstavy IBF, SHK Brno a Mobitex. Loni byl součástí veletrhů místo Mobitex veletrh Urbis invest. „Tento investiční veletrh jsme rozdělili na dvě části. První jsme spojili s vodohospodářským veletrhem koncem května a druhá část bude součástí strojírenského veletrhu v září,“ vysvětlila Ostrá.