Aspoň podle Indexu trhu práce personální agentury Manpower, která jeho výsledky představila ve středu. „Poptávka v Brně není jen po kvalifikovaných, ale také nekvalifikovaných zaměstnancích, u kterých se začíná roztáčet spirála zvyšování mezd. Naopak je dost manažerů a obchodních ředitelů," shrnul Marek Sedláček z agentury.

Při obsazování míst není problém jen nedostatek uchazečů. „Často chybí kvalifikace, proto firmy u svých zaměstnanců podporují její zvyšování," doplnila ředitelka agentury Jaroslava Rezlerová.

4211 volných míst nabízel úřad práce v Brně ke konci listopadu

Podobné závěry potvrzuje i personální agentura Grafton Recruitment. „Tradičně je poptávka po IT odbornících, ale chybí také svářeči a operátoři výroby," řekla za agenturu Marta Lipovská.

Na nezájem ze strany zaměstnavatelů si tak nemohou stěžovat například studenti Vysokého učení technického v Brně. „Naši absolventi nemají problémy s uplatněním na trhu práce, například mezi informatiky prakticky neexistuje nezaměstnanost a platí to i o strojařích a elektrotechnicích. Polovina najde práci ještě před dostudováním," vysvětlila mluvčí univerzity Radana Kolčavová.

Se školou spolupracuje řada firem jako jsou Škoda nebo Honeywell, u kterých studenti mohou absolvovat praxe.

Manpower průzkum provádí ve více než čtyřiceti zemích světa. Vyplývá z něj, že například nedostatek řemeslníků není jen český, ale globální problém.