Podíl nezaměstnaných na jihu Moravy klesl o dvě desetiny na hodnotu 4,4 procenta. „S příchodem jarního období došlo k rozjezdu sezonních prací. Zaměstnavatelé momentálně hledají mimo jiné nové zaměstnance ve stavebnictví, v zemědělství, lesnictví, v zahradnictví, těžbě, ale také v logistice či e-shopech,“ vysvětlil generální ředitel Úřadu práce Viktor Najmon.

close Na jihu Moravy byl na konci dubna podíl nezaměstnaných 4,4 procenta. Infografika. info Zdroj: Deník/Markéta Evjáková zoom_in Na jihu Moravy byl na konci dubna podíl nezaměstnaných 4,4 procenta. Infografika. Na jihu Moravy je nejmenší podíl nezaměstnaných na Vyškovsku, a to necelá tři procenta, naopak nejvyšší zaznamenali na Znojemsku, necelých šest procent.

Podle ekonoma Lukáše Kovandy se situace na trhu práce v porovnání s loňskem stabilizuje, aniž by loni došlo k výraznějšímu propadu zaměstnanosti. „Z dlouhodobého hlediska, čistě dle statistických údajů, je situace na trhu práce stále nadprůměrně příznivá, což lze vzhledem k pandemické situaci považovat za malý zázrak," komentoval.