„To je téměř třetinový nárůst oproti loňskému prvnímu ročníku. Ten se osvědčil a ujal, proto jsme veletrh uspořádali i letos,“ uvedl Daniel Vaverka ze společnosti Omnis, která veletrh pořádala.

Návštěvníci veletrhu mohli vidět veškerou nabídku reklamních agentur, tiskáren nebo dodavatelů reklamních předmětů. „Je to kontaktní veletrh pro ty, kteří dělají reklamní kampaně. Kromě toho slouží také jako subdodavatelské setkání firem z branže,“ vyvsětlil Vaverka.

Veletrh je podle něj důležitý právě kvůli osobním kontaktům. „Reklama je velmi dynamický obor, ve kterém se neustále objevují novinky. Veletrh je nejjednodušší možností, jak se s nimi seznámit,“ myslí si Vaverka.

Stejný názor měl i návštěvník veletrhu Miroslav Opálka. „Mám firmu s kosmetikou a reklama mě zajímá. Zatím hledám spíš jen inspiraci. Vzal jsem si spoustu katalogů a uvidím, co mne zaujme,“ uvedl Opálka. Spokojený byl i další návštěvník Luděk Boháč. „Dívám se, co tu ostatní prodávají, jsem totiž dovozce pro reklamní agentury. Je to zajímavá akce,“ myslí si Boháč. Někteří ale z veletrhu odcházeli zklamaní. „Studuji marketingovou školu, tak jsem čekal, že se tu víc dozvím o marketingu nebo propagaci. Zatím chodím ale jen kolem reklamních předmětů,“ posteskl si student ze Zlína Miloslav Tichý.

Osobní kontakt je nezbytný i podle vystavovatelů. „Je důležité, když nás potencionální klienti znají osobně. Můžou se tady se totiž seznámit s naší prací. Nasbíráme spoustu kontaktů a dáme o sobě vědět firmám a návštěvníkům, kteří o nás ještě nevědí,“ slibuje si Jiří Záruba ze společnosti Racing Sport, která se zabývá výrobou a distribucí reklamního a sportovního textilu.

Zájem je podle něj veliký. „Zajímají se jak reklamní a mediální agentury, tak přímo zákazníci, kteří hledají možnosti, jak propagovat svou firmu,“ dodal Záruba.

Velký zájem potvrdil i Matěj Vavříček ze společnosti Šestý smyl, která prodává hlavolamy. „Loni byl pro nás veletrh z pohledu nových zákazníků a zakázek úspěšný. Proto jsme tu i letos,“ uvedl.

To že se veletrh koná na podzim a právě v Brně není náhodné. „Začíná sezóna, kdy firmy nakupují nebo objednávají dárkové předměty na Vánoce,“ vysvětlil Vaverka. Brno je podle něj pro takovou akci vhodné místo. „Podobný veletrh se koná jen v Praze. V Brně za posledních deset let nic takového nebylo, a přitom na Moravě zájem o reklamu je. Jsme rádi, že jsme veletrh reklamy do Brna vrátili,“ uvedl Vaverka.