Tyto akce zaplní výstaviště vždy dvakrát ročně a stejně jako před půl rokem, i nyní na něj smí pouze návštěvníci pracující v oboru. „Do této skupiny patří majitelé obchodů s módou, textilem či obuví, obchodní manažeři, prodavači, švadleny, ševci, návrháři nebo také vysokoškolští učitelé se speciálním zaměřením na design, textilní a obuvnickou výrobu,“ uvedla mluvčí veletrhu Sandra Měřínský. Dodala, že výstavy začínají v úterý a potrvají až do čtvrtka do tří hodin odpoledne.

Podle ředitelky veletrhů Gabriely Vargové jsou módní veletrhy, na které nesmí laická veřejnost, v zahraniční běžné. „Chceme aby se na veletrzích potkávali budoucí obchodní partneři. Pro veřejnost jsme veletrh uzavřeli už v srpnu a vystavovatelé si to chválili,“ řekla Vargová.

Skoro pět set vystavovatelů z osmnácti zemí zaplnilo pavilony P, F a V. Nejvíce zahraničních firem přijelo ze Slovenska, Polska a Rakouska. Nově se veletrhů účastní Bulhaři a Gruzínci.

Letošní únorový Styl, Kabo a S1 se v několika detailech liší od předchozích ročníků. „Poprvé se například zaměřujeme na těhotenskou a nadměrnou módu. Přece jen populace tloustne a o nadměrné velikosti oblečení je stále větší zájem,“ sdělila Vargová.

Dalšími novinkami jsou semináře pro podporu malých a středních firem či tvůrčí dílna Liběny Rochové. „České oděvní firmy skoro nevyužívají služeb návrhářů, a to je špatně. Studenti designu proto navrhnou čtyřem firmám úplně nové kolekce,“ informovala návrhářka Liběna Rochová.

Na veletrhu Styl jsou k vidění oděvy a bižuterie, veletrh Kabo se zaměřuje na obuv a koženou galanterii a veletrh S1 se zabývá sportovní módou a také sportovním vybavením do terénu a hlavně do zimy.