Krátce před pátou hodinou ranní vyjeli jihomoravští hasiči k požáru ve sklepě výškové budovy v bystrcké Rerychově ulici. „Při zásahu v silně zakouřeném prostoru jsme objevili tělo člověka bez známek života,“ uvedli hasiči na svém twitterovém účtu.

Obyvatele z domu evakuovat nemuseli. „Příčinu požáru vyšetřujeme,“ doplnil Mikoška.

Zhruba ve tři čtvrtě na šest pak v Kaštanové ulici srazilo nákladní auto důchodce. „Pacient zemřel, jeho zranění byla neslučitelná se životem,“ sdělila mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky auto muže srazilo na přechodu. „Přesnou příčinu nehody vyšetřujeme,“ sdělil Chaloupka.

Jednou z verzí vzniku a příčiny nehody je i ta, že se řidič dostatečně nevěnoval řízení. Dechovou zkoušku na alkohol či jinou návykovou látku měl negativní.

Policisté v poslední době zaznamenávají zvýšený počet střetů chodců s vozidly, a tak upozorňují na ohleduplnost všech účastníků silničního provozu. „Šoféři mají zpomalit a předvídat, že mu před automobil může vkročit nepozorný chodec, a naopak chodci musí zase předvídat, že jim neohleduplný řidič nezastaví. Musíme taktéž vyvrátit, že chodci na přechodu mají absolutní přednost. Před započetím přecházení musí dát zřetelně najevo, že se na něj chystají vstoupit,“ zdůraznil policejní mluvčí Petr Vala.