Požár se obešel bez zranění a příčinou je podle mluvčího jihomoravských hasičů Jaroslava Mikošky špatné provedení spalinových cest.

V uplynulé sezoně zasahovali jihomoravští hasiči u téměř devadesáti požárů, které měly souvislost s komíny. Každoročně dochází u těchto událostí ke zraněním a milionovým škodám.

Zdroj: Youtube

V období od 1. září 2022 do 31. května 2023 zasahovali hasiči na jihu Moravy u sedmaosmdesáti požárů, jejichž příčina souvisela s provozem komína. „Zranili se při nich tři lidé a vznikla škoda vyšší než jeden milion korun. Tyto typy požárů jsou nebezpečné tím, že se mohou rozšířit i do dalších prostor domu a způsobit tak značné škody na majetku a ohrozit obyvatele domu na životě," poukázal Mikoška.

Pohled na nádražní budovu z ulice Trnitá, od autobusového nádraží Zvonařka. Nahoře současný vstup a budova Dolního nádraží, dole vizualizace budovy nového Hlavního nádraží. Původní cihlovou stavbu by měl nahradit impozantní portál ze skla, oceli a dřeva.
Tady postaví nové brněnské hlavní nádraží. Srovnejte si, jak se oblast promění

V těchto dnech vyjížděli hasiči k velkému požáru do Veverské Bítýšky. Vyšetřovatel vyčíslil předběžně škodu na dva miliony korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V centru Brna se ukrývá secesní nádhera. Stačí jen zvednout hlavu, podívejte se

Zdroj: Deník/Robin Fajmon