Na půdě hořel trám, zřejmě od komínu. „Půda byla zakouřená, hasiči ji museli v dýchacích maskách odvětrat. Následně rozebrali stropní konstrukci a vyklidili materiál z místnosti pod ní," popsal zásah mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Škoda je podle něj padesát tisíc korun.

Jeden člověk skončil v nemocnici. „Při požáru se syn majitelky domu nadýchal kouře. Ošetřili jej záchranáři a převezli do nemocnice," uvedl mluvčí.Požár vypukl v pondělí krátce po půl třetí v noci, hasiči už ale ve stejném domě zasahovali i několik hodin předtím, v neděli po půl šesté odpoledne. „Tehdy se jednalo o požár komína. K poškození komínu nedošlo, hasiči zkontrolovali půdní i bytový prostor domu. Požár se obešel beze škody," uvedl Mikoška.

Proč po několika hodinách v domě opět hořelo, není jasné. Podle hasičského mluvčího ale po požáru musí každý komín po požáru projít revizí a do té doby se v něm nesmí topit. „Co ale v tomto konkrétním případě dělali po našem odjezdu majitelé domu, není jasné," uvedl.