Ihned odstavil tramvaj a začal jednat. „Jsou věci, které jsi chtěl vždy zažít. Třeba to, že zachraňuješ lidi z hořícího domu. Jenže pak ta situace nastane a víš, že toto už nikdy nechceš zažít,“ popisuje Hrůza.

Řidič zavolal hasiče a rozběhl se k domu. Když sáhl za kliku, zjistil, že je otevřeno. V průjezdu stáli dva důchodci. „Všude byl kouř, úplně všude. Horko se dalo přes kapuci nějak zvládnout, ale kouř byl hrozný,“ přibližuje Hrůza.

Obyvatele domu vyvedl na ulici a pak ještě vytlačil zaparkované auto před dům. Jakmile se ujistil, že jsou lidé v bezpečí, sedl řidič zpátky do tramvaje a pokračoval v jízdě. „Nevím, jestli se nedělá velké haló pro nic. Takhle by se měl zachovat každý normální člověk,“ uzavírá svůj hrdinský čin Hrůza.

Na náměstí 28. dubna v Bystrci vzplál přístavek na dvoře jednoho z tamních rodinných domů. Oheň se rozšířil i na střechu domu. „Požár komplikoval i dopravu v okolí, protože blízko domu, kde hořelo, je smyčka městské hromadné dopravy. Hasiči nemuseli z objektu nikoho zachraňovat, nicméně podle našich informací pomáhal starším obyvatelům z domu civilista ještě před naším příjezdem,“ popsal zásah v pondělí mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Požár se hasičům podařilo dohasit před devátou hodinou dopoledne. Prvotní odhad škody byl 750 tisíc korun. Příčina požáru je v šetření.