Po půl třetí odpoledne vyjížděli hasiči k požáru pole u obce Javůrek. "Byl zde vyhlášen druhý stupeň poplachu. Na místo vyslalo operační středisko dvanáct jednotek včetně hasičů z kraje Vysočina. Jednotky zlikvidovaly plameny po 15 hodině. Požár zasáhl plochu deseti hektarů se škodou okolo tři sta padesáti tisíc," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

U dalšího požáru pole zasahovali hasiči krátce před patnáctou hodinou u Višňové na Znojemsku. "Zde byl opět vyhlášen druhý stupeň poplachu. Na místě zasahovalo osm jednotek. Požár jsme dohasili byl po půl páté. Hořelo na ploše přibližně tří hektarů a vzniklá škoda se odhaduje na necelých sto tisíc korun," popsal Dvořák.

Auto vyškovských strážníků. Ilustrační foto.
Povalují se a dělají nepořádek. Opilce řeší vyškovští strážníci prakticky denně

Třetí stupeň požárního poplachu a vzlet vrtulníku si vyžádal požár pole u Brankovic. "Na hranicích Jihomoravského a Zlínského kraje začalo hořet před patnáctou hodinou strniště a vzrostlé obilí. Na místě zasahovalo jedenáct jednotek z našeho kraje a čtyři jednotky ze sousedního kraje. Vrtulník hasit s bambivakem nakonec nemusel. Požár, který se rozšířil na plochu třinácti hektarů způsobil škodu asi za šest set tisíc korun," doplnil mluvčí.