Na záchranu obyvatele bytu vyjelo šest jednotek hasičů z Brna a okolí. „Při našem příjezdu byl na balkóně. Hasiči ho vyvedli pomocí vyváděcí masky z bytu. Kromě něj jsme evakuovali ještě dalších osmadvacet lidí, osm z nich skončilo v péči záchranářů," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Tři zraněné ženy a jednoho muže převezla sanitka do nemocnice. „Na místě jsme ošetřili osm zraněných, čtyři jsme nechali na místě, protože nepotřebovali další ošetření. Další čtyři jsme odvezli do Fakultní nemocnice v Bohunicích a svatoanenské nemocnice, nadýchali se totiž splodin. Jejich stav nebyl vážný, nikoho nemuseli lékaři připojovat na umělou plicní ventilaci,“ sdělila mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová.Proč začalo v bytu hořet, není podle hasičů zatím jasné. „Požár poškodil rozvody vody, došlo k vytopení bytů pod místem požáru. Byt kompletně vyhořel, škoda je asi milion korun," popsal Mikoška.

Dodal také, že se na místo požáru dostavil i místostarosta Bystrce a řešil s evakuovanými náhradní ubytování. Postupně se ale všichni vrátili do svých bytů. Muž, kterému jeho byt vyhořel, si nakonec zařídil ubytování sám.