Oznámení o požáru přijali hasiči krátce po páté ráno. „Během pár minut se na místě sjely tři profesionální hasičské jednotky. Kolegové zjistili, že se jedná o požár v bytě, kde našli důchodkyni v bezvědomí. Okamžitě poskytli první pomoc a zahájili resuscitaci," přiblížil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Penzistka se nadýchala zplodin hoření. „Poskytli jsme ji kyslíkovou terapii a následně převezli k další péči na urgentní příjem bohunické fakultní nemocnice," sdělila mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Autobusové nádraží Zvonařka. Ilustrační foto.
Ztráty z jízdného dokryje Brno. Ubyde spojů? Budou sledovat vytíženost linek

Ještě před příjezdem hasičů na místě zasahovali policisté, kteří začali s evakuací spících obyvatel. „Z domu se do bezpečí postupně dostalo kolem dvaceti lidí. Muži zákona ihned našli i ohněm zasažený byt, ze kterého se i přes zavřené dveře na chodbu valil hustý dým. Hlídka tak bleskově vykopla dveře, za nimi pak na zemi našla bezvládně ležící důchodkyni. Tu pak společně s hasiči ze zakouřeného obydlí vynesli ven," popsal policejní mluvčí Petr Vala.

Dvojice zasahujících policistů se nadýchala zplodin hoření. Po ošetření na místě skončili nakonec na interně bohunické nemocnice.

Požár dostali hasiči pod kontrolu rychle jedním vodním proudem. Zcela jej uhasili asi hodinu od oznámení. „Podle našeho vyšetřovatele je předběžná škoda stanovena na sto tisíc korun a příčina vzniku požáru zůstává v šetření," řekl Mikoška.