Policisté už druhý den vyšetřují úterní požár bytu, který zachvátil činžovní dům na rohu brněnských ulic Dornych a Přízova. Po prvotním vyšetřování případu se kriminalisté kloní k tomu, že k zahoření pravděpodobně mohlo dojít po výbuchu těkavé látky v kuchyni bytu.

„Požářiště kriminalisté ve středu ráno prohledali i za pomoci speciálně cvičeného psa na určení těkavých látek. Z míst označených psem odebrali vzorky určené k expertíze,“ řekl Deníku.cz brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Případ policisté nadále vyšetřují. Velmi důležité budou výslechy dvojice popálených, kteří jsou v nemocnici na popáleninovém centru v kritickém stavu. „Zatím se ani nepodařilo zjistit jejich totožnost,“ poznamenal Malášek.

Těkavé látky, které našel pes na mnoha místech kuchyně zcela zdemolovaného bytu, mohly pocházet i z nelegální laboratoře na výrobu drog. Podle výpovědí obyvatel domu se totiž do inkriminovaného bytu stahovali narkomani.

Stav obou popálených lidí je i nadále velmi vážný. Muž je v bezvědomí a je popálený na padesáti procentech těla, stav ženy je stabilizovaný, i když má popálené téměř celé tělo. Policisté je však zatím ani nemohli vyslechnout. Lékaři jim to totiž neumožnili.