Mikoška doplnil, že škoda po požáru je dvě stě třicet tisíc korun, šlo o okolní vozy, které požár poškodil. Hasiči pak zásahem podle mluvčího uchránili majetek za dva miliony.

Osm lidí, zřejmě bezdomovců, zemřelo při požáru obytných stavebních buněk v noci na 4. května. Podle dřívějšího vyjádření policie šlo o šest mužů a dvě ženy.

Zdroj: Hasiči JMK

Hořelo na pozemku Českých drah, dvanáct propojených stavebních buněk, ve kterých začalo hořet, ale firmě nepatřilo. O určení vlastnictví se státní podnik soudil, soud ale určil, že majitel je neznámý. Dráhy proto chtěly pozemek uklidit na vlastní náklady. To se ale nakonec stalo až po požáru. Mluvčí drah Vanda Rajnochová tehdy uvedla, že buňky byly zabezpečené proti vniknutí a nebyli v nich žádní lidé. Policie následně uvedla, že podle předběžných výsledků ohledání vnikli lidé do objektu určeného k demolici neoprávněně.

Alkohol. Ilustrační foto.
Alkoholový rekordman v Brně nadýchal téměř smrtelnou hodnotu, přes pět promile

Požár soustavy obytných stavebních buněk v Plotní ulici vypukl 4. května po druhé hodině v noci, hasiči jej zlikvidovali před sedmou hodinou ranní,, následovalo vyšetřování příčin tragédie. Činnost vyšetřovatelé na místě ukončili ještě ten den odpoledne. Počtem obětí šlo o čtvrtý nejtragičtější požár v České republice od roku 1990.

Zdroj: Se souhlasem HZS JMK

Buňky nikdo nepoužíval a na místě stály dlouho. Byly obrostlé zelení a částečně zakryté plachtou. Do budoucna se má lokalita  proměnit, v plánu je tam výstavba Jižní čtvrti, která budou souviset s novým vlakovým nádražím.

Před třemi lety se opodál stala obdobná tragédie, při požáru železničního vagonu tam uhořeli čtyři lidé. Vagon plný odpadu zřejmě sloužil jako noclehárna bezdomovců. Příčinou byla pravděpodobně nedbalost při používání topidla.