Jednotky před domem našly muže, který jim řekl, že je v bytě jeho žena a dvě malé děti. „Byt, který hasiči okamžitě prohledali v dýchacích přístrojích, byl celý zakouřený. Zjistili, že požár se sám uhasil," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Z bytu vytáhli šestatřicetiletou ženu, čtyřměsíčního kojence a tříleté dítě. „Celou rodinu předali do péče záchranářům a byt odvětrali. Oheň zřejmě způsobila technická závada na fotorámečku. Vyšetřovatel vyčíslil předběžnou škodu na sto tisíc korun," dodal Mikoška.

Dál v noci hasiči řešili jen požár smrku ve Slatině, který se uhasil dřív, než přijeli. Na stejném místě zasahovali i kvůli hořícímu odpadkovému koši.

Policisté měli v noci práci hlavně s opilými oslavenci, kteří většinou skončili na záchytce. Pár opilých lidí také zachránili před nocováním na studené zemi. Několikrát zasahovali i u menších rvaček, především v bytech. Řešili 125 událostí. „Na tísňové lince jsme také zaznamenali výhružný a sprostý telefonát, ve kterém nám muž oznamoval, že někoho zavraždí. Vyklubal se z něj ale opilý nešťastný člověk," řekl mluvčí brněnské policie Pavel Šváb.

Policisté volajícímu vysvětlili, že nemůže zneužívat tísňovou linku. „Ten se poté omluvil a slíbil, že už bezdůvodně telefonovat nebude," uvedl Šváb.

Kolem páté hodiny ráno pak sedmapadesátiletý muž nasedl do svého mercedesu, ale jízdu nezvládl a v centru Brna naboural dvě zaparkovaná auta. O několik ulic dál se srazil s dalším mercedesem. „Zbytek noci strávil na záchytce. Orientační dechovou zkoušku ale odmítl," konstatoval Šváb.

Hlavně kvůli alkoholu vyjížděli do ulic také jihomoravští záchranáři. V kraji zasahovali od šesté hodiny večer do šesti hodin ráno u 141 případů, což je o devět víc než loni. Padesát procent všech výjezdů bylo v Brně a okolí.

Lékaři v kraji ošetřili čtrnáct lidí intoxikovaných alkoholem. „Někteří z nich byli mladiství. Ale téměř každý ošetřený pacient byl pod vlivem alkoholu. Často byli také agresivní a v jednom případě skončil zásah poraněním policisty, kterého napadl opilý mladík," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Pyrotechnika v Brně a okolí poranila dva lidi. „V Dolních Kounicích muži zranila ruku, v Brně jinému bouchla do obličeje a poškodila mu oči," dodala Zuchová.