1/5

close Při požáru kasina v brněnské Nádražní ulici v lednu 2002 zahynuli dva hasiči a jeden krupiér. V sobotu od tragédie uplyne dvacet let. info Zdroj: Se souhlasem HZS JMK zoom_in Při požáru kasina v brněnské Nádražní ulici v lednu 2002 zahynuli dva hasiči a jeden krupiér. V sobotu od tragédie uplyne dvacet let.

8. ledna 2002 - Obětí požáru kasína se stali dva hasiči a krupiér

Hasiči David Kožuský a Jaroslav Gargula zahynuli při požáru kasína 8. ledna 2002. Po příjezdu na místo zásahu tehdy velitel družstva hasičů Kožuský nařídil podle získaných informací průzkum se zaměřením na nalezení pohřešovaného člověka, který byl v hořícím objektu.

Do své průzkumné skupiny zařadil i Gargulu a vydal se na průzkum. „Při snaze zachránit ohroženého člověka došlo k nenadálému celkovému vzplanutí plynů a následnému usmrcení obou zachránců i hledaného,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Podle jednoho z tehdy zasahujících hasičů Stanislava Racka byl požár zvláštní intenzitou i neštěstím, které se stalo. „Všechno bylo zabedněné, únikové východy i okna. Když tam chlapi přijeli, nebylo hned vidět, že tam hoří. Standardně jste zvyklí, že odněkud vychází kouř nebo plamen,“ popsal.

loading
arrow_left Předchozí
1/5
Další arrow_right