Požár vypukl v kuchyni třípodlažního rodinného řadového domu na řečkovickém Novém náměstí. Důchodce, který dům obývá, zachránili ještě před příjezdem hasičů duchapřítomní kolemjdoucí. „Sousedka zpozorovala hustý černý kouř vycházející z oken a utíkala muže varovat. Na místě naštěstí zastavil kolem projíždějící řidič nákladního auta, který přistavil k oknu domu sousedčin žebřík a důchodci pomohl z okna do bezpečí," popsal záchrannou akci mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

O staršího muže se postarali jihomoravští záchranáři. „Důkladně jej vyšetřili a jelikož nebyl poraněný, do nemocnice jej nevezli," řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Zatímco důchodce přežil požár bez újmy, jeho dům dopadl o poznání hůře. Oheň musely likvidovat čtyři jednotky hasičů. „Požár zcela zničil kuchyň a kouř z požáru poškodil téměř celý dům. Škodu předběžně odhadujeme na devět set tisíc korun. Příčinou požáru byla nedbalost při manipulaci s elektrickým spotřebičem," řekl Mikoška. Hasiči na místě zasahovali hodinu a půl.