Hasiči z bytového domu odpoledne evakuovali osm osob. Požár vznikl ve druhém patře domu, přesnou příčinu vzniku požáru vyšetřovatelé zatím zjišťují. „K hašení jsme použili jeden vodní proud. Plameny se nám povedlo uhasit přibližně kolem čtvrté odpoledne. Požár vznikl zřejmě kvůli technické závadě,“ upřesnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Kvůli požáru se čtyři lidé nadýchali zplodin, z toho dva zasahující policisté. „Byli ošetřeni na místě v sanitkách záchranářů a následně převezeni do nemocnice. Po vyšetřeních a kyslíkové terapii byli z nemocnice propuštěni,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Záchranáři na místo vyslali tři posádky a inspektora provozu. Dalšími pacienty převezenými do nemocnice byla žena a jedno dítě. „Ošetřili jsme ženu středního věku a dítě. Všichni se nadýchali zplodin hoření, zkontrolovali jsme jejich zdravotní stav, poskytli jim přednemocniční neodkladnou péči a převezli je do brněnské Vojenské nemocnice a Dětské nemocnice,“ přiblížila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.