Podle obyvatelů domu byla pomoc na místě do patnácti minut po vzniku požáru. Zásah byl obtížný. „Hrozilo totiž, že se oheň začne šířit do vyšších pater. Zvenku je vidět, jak plameny olizovaly fasádu," sdělil přímo na místě zásahu mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Dodal, že požár nakonec hasiči dostali pod kontrolu za pár minut. Složitější ale bylo vyvádění lidí z domu.

Pro některé z nich hasiči lezli po přistavených žebřících. Další vyváděli z domu pomocí speciálních záchranných vyváděcích masek. Podle posledních informací utrpěli při požáru zranění dva lidé. Stav poraněných zatím záchranáři neupřesnili.

Někteří lidé se možným zraněním vyhnuli tím, že sami panelový dům duchapřítomně opustili. „Viděla jsem z okna přijíždět hasiče. Když jsem si všimla, že zastavují před naším domem, rychle jsem zjišťovala, co se děje. Otevřela jsem dveře na chodbu a viděla, jak se šíří kouř. Otevřela jsem proto okno v bytě i na chodbě a spěchala ven s mokrou hadrou na ústech," popsala třiasedmdesátiletá žena z pátého patra domu. Dodala, že situace ji pořádně vyděsila.

Další lidi ale ani požár a ruch v domě nevzbudil a hasiči se proto museli do některých bytů dobývat. „Máme informace, že v některých z bytů by ještě měli být lidé. Když se nám neozývají, musíme násilím byty otevřít a zkontrolovat," vysvětlil mluvčí hasičů. Kromě starosti o obyvatele domu zásah navíc protáhlo i odvětrávání zakouřeného domu.

Ti, kteří své byty opustili, se mohli před chladem a deštěm schovat v přistavených služebních autobusech brněnského dopravního podniku. Už před devátou hodinou se část lidí mohla do svých bytů vrátit. „Jdu se podívat, co mě čeká. Jsem zvědavý, jestli nemám v bytě vodu po hašení," řekl na místě jeden z obyvatel druhého patra.

Krátce po desáté hodině hasiči oznámili, že se jim požár podařilo úplně zlikvidovat. Co a proč ho zavinilo, zatím není jasné. Známá ještě není ani škoda, kterou požár způsobil.