deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Úspěch české puškařky: Lucie Brázdová obsadila ve finále Světového poháru druhé místo ve střelbě ze vzduchovky.
Bez přijetí závěrečného dokumentu: Ministři zahraničí OBSE se v Lodži neshodli na společné rezoluci.
Americký průzkum: Růst mezd v ČR byl v posledních deseti letech při vyjádření v amerických dolarech sedmý nejrychlejší na světě.
Imunita vůči covidu: Nejméně 90 procent světové populace má nyní určitou hladinu protilátek vůči koronaviru SARS-CoV-2, tvrdí WHO.
Světový pohár pozastaven: Mezinárodní lyžařská federace potvrdila zrušení sjezdu mužů v Beaver Creeku v USA kvůli silnému větru a sněžení.
Sněhová nadílka: V noci na sobotu může napadnout až osm centimetrů sněhu, hrozí také náledí.
Uzavřená dálnice D1 na 31. kilometru na Benešovsku: Na dálnici pobíhají čtyři koně, je potřeba je odchytit. Směr na Brno je neprůjezdný.
Dílo slavného umělce zmizelo: V ukrajinském Hostomelu někdo vyřízl Banksyho graffiti i s kusem izolace přilepené na zdi.
Česko straší podivné zásilky: Velvyslanectví Ukrajiny v Praze obdrželo podobnou zásilku jako konzulát v Brně. V obou byla živočišná tkáň.
Zlepšení stavu hospodářství v USA: Americká ekonomika přidala 263 tisíc nových pracovních míst, což je více, než se očekávalo.
Ruské ostřelování Chersonu: Zabilo další tři civilisty, sdělil dnes šéf oblasti Jaroslav Januševyč.
Ptačí chřipka: Veterináři utratí v pondělí ve Frahelži na Jindřichohradecku asi 17 tisíc ptáků z velkochovu kachen firmy Mavela Dynín.
Atletický mítink Zlatá tretra: Uskuteční se příští rok až na konci června, oznámili dnes organizátoři.
Potyčka v domě zpěvačky Rolins: Dostal se do ní fotbalista Pavel Nedvěd, prý objekt bránil před vetřelcem.
Česká hlava: Ocenění letos získal botanik a ekolog Petr Pyšek.
Putinův hovor se Scholzem: Ruský prezident označil útoky na ukrajinskou energetiku za vynucené.
SP v Lillehammeru: Lyžařka Janatová doběhla třináctá v závodě na 10 km.
Další zásilka, tentokrát v Praze: Obdrželo ji podle policie velvyslanectví Ukrajiny v hlavním městě. Je obdobná jako dostal konzulát v Brně.
Spor o krkonošské krávy: O osudu nejvýše položené farmy v zemi rozhodne soud. Nový ředitel Lázní Kynžvart: Stal se jím Karel Naxera, bývalý starosta Přeštic. Po trabantu Letící jelen: Trutnov má další sochu v centru města, visí ve vzduchu.
Datové schránky: Sněmovna schválila návrh zrušit jejich automatické zřizování těm, kdo se od ledna digitálně přihlásí ke službám státu.
Balíček pro ukrajinský konzulát v Brně: Byly v něm zvířecí oči. Podle Kyjeva dostala krvavě obarvené zapáchající zásilky řada jeho vyslanectví v Evropě. Tragédie v Bašce: Ubodal mladíka v kostele jiný varhaník? Oběť ještě neměla ani 19 let. Zdravotní péče: V Česku vznikne první banka pro dárce stolice. Lékaři její pomocí léčí střeva.