deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Základna pro vojáky: Ministerstvo obrany plánuje u ostravského letiště v Mošnově výstavbu nového logistického centra.
Veletrh a festival Svět knihy: Na pražském výstavišti se 9. až 12. června sejde 416 vystavovatelů a 748 účinkujících ze 35 zemí a regionů.
Restituce Bečvářova statku: Stříž podal dovolání v neprospěch exreferenta pozemkového úřadu Jana Horáka. Nesouhlasí s vyhodnocením vrchního soudu.
Stav nouze: Nouzový stav vyhlášený v souvislosti s uprchlickou vlnou z Ukrajiny potrvá do konce června. Termín dnes potvrdila vláda.
'Anexe' Mariupolu zahájena: Rusko podle poradce starosty Mariupolu začíná obyvatelům města vydávat ruské pasy.
Duální nabíjení: Americký koncern General Motors požádal o patent pro svůj systém nabíjení elektromobilů ze dvou nabíječek.
Zapříčinila smrt pacientů: Německý soud dnes odsoudil na doživotí za mřížemi ženu, která předstírala, že je anestezioložka.
Vláda schválila: Mimořádnou valorizaci důchodů v září. Penze se zvýší o 699 korun, průměrný důchod dosáhne na 17 900 korun.
Dlouholetý přínos dětské tvorbě: Herec Bolek Polívka převezme v Ostrově Zlatou buřinku, cenu festivalu Oty Hofmana.
Ruská otázka: Předseda Evropské rady Charles Michel věří, že se EU ještě před summitem dohodne o sankcích na ruskou ropu.
Olomouc má první královský pár: Vysokoškoláci si zvolili za krále a královnu hvězdy spojené se StarDance - Jana Tománka a Kristýnu Coufalovou.
Potvrzeno: Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý pozitivní vzorek na opičí neštovice v Česku.
Ministerstvo zdravotnictví: Dá se očekávat, že pokud by stát nakupoval vakcíny proti opičím neštovicím, bude to společný nákup pro celou EU.
Tragédie v Praze: V pražské Nádražní ulici tramvaj srazila chodkyni. Ta na místě zemřela. U incidentu zasahuje policie.
Vybíjení vzteku: Mladá žena vyryla kamenem vulgární nápis na okna a dveře klatovské školy. Jedno okno dokonce rozbila.
Mizí neznámo kam: Ve Strašicích na Rokycansku jsou ubytovány tři desítky ukrajinských Romů. Údajně ale postupně odcházejí.
Boom plechovek: Společně s ním vzniklo i podstatně více odpadu. Víte, jak plechovky správně třídit?
Vše dobře dopadlo: Myslel jsem, že je to můj konec, vyjádřil se Jaromír Jágr k dnešní srážce s tramvají.
Žádna bomba není: Policie prohlídla čerpací stanici u Lidické třídy v Českých Budějovicích po nahlášení výbušniny, ale nic nenašla.
Kontrolu převezme stát: Neziskové organizace pomáhající uprchlíkům na hlavním nádraží v Praze skončí do konce května.
Rusko potřebuje vojáky: Ruský parlament dnes schválil zákon na zrušení horního věkového limitu pro profesionální službu v ruské armádě.
Šťastný konec: Včera se ztratila důchodkyně v okolí obce Barovice na Havlíčkobrodsku. Policisté ji úspěšně ani ne po 24 hodinách našli.
Chce z obcházení udělat trestní čin: Evropská komise navrhla pravidla umožňující zabavit majetek ruských oligarchů či firem obcházejících sankce.
Komunitní chov slepic: Mít slepice má nejednu výhodu. Vlastní vajíčka, pomoc zvířatům, zkvalitnění života ve městech i vzdělávání dětí.
Jednání i návštěvá výročí operace Anthropoid: Českou republiku v pátek navštíví britská ministryně zahraničí Liz Trussová.